Klubist

Investeerimisklubist ja selle inimestest

Finantsmaailmas ringi liikudes tundsime, et Eestis on puudu kogukond, kellega saaks koos investeerimiskogemusi jagada. Sellest tulenevalt sündiski kirglik soov luua kodune klubi, kus saame rääkida finantsteemadel, investeerida ja akumuleerida jõukust.

Miks me Investeerimisklubi asutasime?

Oli aasta 2012. Meil oli väike sõpruskond Tartus, kes koos tegelesid enese arendamise ja finantsmaailma kompimisega. Seda kõike eesmärgiga jõukaks saada.

Investeerimine ja finantsid on aga piisavalt keerulised valdkonnad, seega omakeskis pusides said ühel hetkel mõtted otsa. Otsisime, kas Eestis või välismaal on selle teemailis koolitusi või kogukondi. Paraku neid ei olnud.

2013. aastal tuli Tõnis-Denis ideele luua Eestisse Investeerimisklubi. Kokkuhoidev ning toetav kogukond sarnaselt mõtlevatest inimestest, kes soovivad koos investeerimisteemadel arutada ning finantsvabaduse poole liikuda. Nii sündis Investeerimisklubi.

2014. aastal kutsus Tõnis Investeermisklubi eest vedama Marko Oolo. Koos ühise energia ning uute ideedega sai klubi hoo sisse.

Korraldades 60 esmaklassilist investeerimisüritust aastas, liitus klubiga üha rohkem inimesi. Tänaseks on klubiga liitunud ligi 300 aktiivset liiget.

Investeerimisklubi asutajatest

Huvi ettevõtluse, jõukuse kasvatamise ja investeerimise vastu tekkis mul juba gümnaasiumis, kus asutasin oma esimese firma – õpilasfirma. Järgmine ettevõtmine sai alguse ülikoolis, kus asutasime sõbraga meelelahutusettevõtte.

Ülikooli esimestel aastatel hakkasin huvituma ka investeerimisest. Esimesel kahel aastal küll lugedes ning vett katsudes. Aktiivselt investeerima hakkasin 2013. aasta lõpus.

Peagi sai loodud ka oma esimene varahaldusettevõte, mille alt juhin ka täna oma investeeringuid. Igapäevaselt töötan aga tootejuhina TransferWises, korraldan Investeerimisklubi ning tegelen investeerimisega.

Marko Oolo
Tõnis-Denis Merkuljev

Juba noorest east olen alati olnud aktiivne pealehakkaja. Mulle on alati meeldinud saavutamine ja enese ületamine. Olgu see lumelauasõit, ettevõtte ehitamine või lähedastega koosolemine. Investeerimisega puutusin esimest korda kokku aastal 2008, kui minu kätte sattus Hr. Kiyosaki raamat “Rikas Isa, Vaene Isa”. Sellest ajast peale otsustasin, et valin vabaduse.

Peale ülikooli diplomit sukeldusin ettevõtlusesse, kus toetan täna nelja organisatsiooni arengut. Investeerimisklubiga loome ühiselt tugevat Eesti investorite kogukonna. Investeerimisinstituudi misioon on toetada iga investori isiklikku aregnut võnkumatu eduni. Oma investeeringuid juhin 2013 aastal loodud varahaldusettevõtest, kus peamine fookus on kinnivaral, aktsiatel ja optsioonistrateegiatel.

Kuid üks olulisem väärtusloome projekt on World Wealth Creation Conference. Konverentsi korraldamisega aitame tõsta maailma elanikel teadlikust jõukusloome protsessist.

Investeerimisklubi südameks on meie kokkuhoidev tiim

Meie inimesed

Taive Tohvri

Taive on Investeerimisklubi meeskonna selgroog. Tema tugevusteks on õpihimulisus, abivalmidus ning hoolivus. Igapäevaselt tegeleb ta ettevõtluse, õpingute ja Investeerimisklubi arendamisega.

Mait Kraun

Mait on visionäär ja arukas investor. Ta peamiseks tugevuseks on asjatundlikkus ja pühendumine. Lisaks investeerimisele tegeleb Mait ettevõtlusega, kaasautorlusega ajakirjanduses ning õpingutega ülikoolis.

Stella-Kaisa Kanemägi

Kaisa on inimene, kes armastab väljakutseid ja nende ületamist. Tema peamisteks tugevusteks on sõbralikkus ja positiivsus. Oma igapäevast leiba teenib ta koolitusettevõttes müügiesindajana.

Petri Hütt

Petri on meeskonna IT-spetsialist. Tema vaatab, et iga ürituse tehniline pool töötaks. Igapäevaelu põhitegevuseks on informaatika õpetamine ja IT süsteemide administreerimine. Lisaks meeldib talle sporti teha. Fotograafia ja videokunst on talle juba vanad tuttavad.

Markus Roogna

Markus on Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna tudeng, kel on väga tugev huvi finantsturgude vastu. Lisaks bakalaureuse õpingutele tegeleb Markus aktiivselt Investeerimisklubi arendamisega ning isiklike investeeringute haldamisega. Väga olulisel kohal on ka sport.

Mihkel Muinasmaa

Mihkel on suure südamega mees, kellel on siht silme ees. Ta aitab alati nii nõu kui ka jõuga. Igapäevaselt tegeleb ta enesearenguga nii vaimsel kui ka füüsilisel tasandil. Suurteks sõpradeks on raamatud, podcastid, jõusaalid ja kettaheide. Lisaks on ta ka suur eeskuju oma Lastehaigla Toetusfondi meeskonnale.

Heveli Enok

Heveli on Investeerimisklubi meeskonna gurmee hing! Kannab hoolt, et liikmetel oleks suurtematel üritustel kõht alati hea ja paremaga täidetud! Ta on tugeva tahtejõuga, tasakaalukas ning sihikindel! Kui juba midagi on ette võetud, tuleb see ära teha! Vabal ajal meeldib talle sporti teha ning looduses matkata! Oma igapäevast leiba teendib ta juhatajana ning turundajana rõivakaupluses.

Kairo Tamm

Kairo on hindamatu abimees ürituste korraldamisel. Tema tugevusteks on positiivne ellusuhtumine, tänulikkus ning tugev õppimisvõime. Igapäevaselt juhib ta enda rahvusvahelist ehitusettevõtet.

Eliisabeth Käbin

 Eliisabethi peamiseks huviks on elukestva õppe valdkond ning tema jaoks on oluline, et Investeerimisklubi liikmed õpiksid finantsalaseid teadmiseid vastavalt enda vajadustele arengut toetavas keskkonnas. Igapäevalselt teguteb ta tarkvaraarendusega tegelevas ettevõttes personali spetsialistina.