Postitatud

Fookuses on Enefit Green. Aavo Kärmas ja Sven Kunsing

Möödunud aasta InvesteerimisFestivalil said aktsionärid ja investorid vastuseid oma küsimustele otse ettevõtte juhtidelt. Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas ja investorsuhete juht Sven Kunsing arutasid koos moderaatoriga Enefit Greeni tulevikku ja hetkeolukorda.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud esitlus, kus aktsionäride ja investorite küsimustele vastavad Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas ning investorsuhtluse juht Sven Kunsing. Lounge Alal toimuvat arutelu modereerib Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Jaan Martin Raik teemal “Fookuses on Enefit Green.”

Moderaator alustas vestlust kohustusliku küsimusega investoritele: “Kui palju on siin Enefit Greeni investoreid? Tõstke käed püsti.” Pärast kätemerd uuris moderaator elektrihindade kohta, mis mais üllatuslikult negatiivseks muutusid. Aavo Kärmas selgitas olukorda: “Mai oli esimene kord, kui nägime nii pikaajalisi miinus hindasid. Põhjus oli suur tuuleenergia tootmine Soomes ja Põhja-Skandinaavias, mis jõudis kaablitega Eestisse. Meie tehniline võimekus võimaldab automaatselt tuuleparke alla koormata, kui hinnad muutuvad negatiivseks.”

Loe edasi: Fookuses on Enefit Green. Aavo Kärmas ja Sven Kunsing

Postitatud

Kuidas joonistada ennast finantsvabaks? Kati Orav

Exceli-tabelid ja graafikud on investeerimisteekonnal olulised, kuid on hetki, mil need meiega ei räägi. Siis on juurde on vaja finantsvabaduse teekonna joonist, rääkis visuaalne praktik ja õpetaja Kati Orav investeerimisfestivalil.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud esitlus, mida viis läbi visuaalne praktik Kati Orav teemal  “Kuidas joonistada ennast finantsvabaks?”

Finantseesmärke seadnud inimeste hulgas tehtud uuringud on näidanud, et nende hulgas, kes teevad enda unistuste ja plaanide kohta ka visuaalse joonise, on plaanide realiseerumise tõenäosus 50 protsenti suurem kui neil. kes seda ei tee, kõneles visualiseerimise praktik ja õpetaja Kati Orav InvesteerimisFestivali ettekandes.

Loe edasi: Kuidas joonistada ennast finantsvabaks? Kati Orav

Postitatud

Tallinna Kaubamaja Grupi segmentidest on jõudsalt kasvanud autokaubandus

Kuigi TKM Gruppi teatakse Kaubamaja ja Selveri järgi, siis vähem teatakse autokaubanduse ja turvafirmade segmendist.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud vestlus, kus osalesid TKM Grupi juhtkond Helen Tulve, Marit Vooremäe ja Raul Puusepp, vestlust juhtis Indrek Mäe teemal “TKM Grupp – mis see on?! Ülevaade Tallinna börsi parima dividenditootlusega ettevõttest.”

Investeerimisfestivalil selgitas TKM Grupi õigusdirektor ja investorsuhete juht Helen Tulve aktsionäridele grupi tegevusvaldkondade mitmekesisust ja eri segmentide müügitulusid, mis näitab, kuidas on ettevõtte riskid hajutatud,. Lisaks supermarketitele ja kaubamajadele on grupis veel autokaubandus, kinnisvara ja turvafirmade segment, kokku on ettevõttes 4600 töökohta.

Loe edasi: Tallinna Kaubamaja Grupi segmentidest on jõudsalt kasvanud autokaubandus

Postitatud

Peeter Koppel ja Valeria Kiisk: investeerimisstrateegiad tänasesse päeva

InvesteerimisFestival 2023 laval esinesid Redgate Wealth’i esindaja Peeter Koppel ja Redgate Capital’i esindaja Valeria Kiisk, kes vastasid publiku küsimustele investeerimise teemadel.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud Peeter Koppeli ja Valeria Kiisk esitlus teemal “Q&A Redgate Capitaliga: investeerimisstrateegiad tänasesse päeva”

Valeria Kiisk alustas sessiooni tutvustades Redgate Wealth’i, mis on 15 aastat tegutsenud ettevõtete ja ettevõtjate nõustamise alal ning hiljuti laiendanud oma teenuste valikut aktiivsete investorite suunas, pakkudes väärtpaberitega kauplemist, investeerimisnõustamist ja peagi ka portfellihaldust.

Peeter Koppel rõhutas, et vara haldamine ja portfelli juhtimine nõuab mitmekülgset lähenemist ja erinevate teenusepakkujate kasutamist, kuna iga teenusepakkuja filosoofia on erinev. Koppel toonitas: “Me areneme pidevalt ja oleme dünaamilisemad kui mõned suuremad tegijad.”

Loe edasi: Peeter Koppel ja Valeria Kiisk: investeerimisstrateegiad tänasesse päeva