Postitatud

Sure nulliga. Kuidas võtta enda rahast ja elust viimast? – Jaak Roosaare

Roosaare: kui säästad enam kui 50%, siis on midagi valesti

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud suur intervjuu Jaak Roosaarega kes rääkis teemal “Kuidas võtta enda rahast ja elust viimast?.

Möödunud suvel toimunud investeerimisfestivalil avaldas raamatute autor ja investor Jaak Roosaare, kuidas elu varem nautida ning mitte avastada ühel hetkel, et oled liiga vana, et peale suurt säästmist elada.

Ingelinvestor ja ettevõtja Lev Dolgatšjov rääkis enne Roosaaret festivalil oma võimsast säästumäärast. Roosaare ütles, et tema ei pea heaks, kui raha selliselt peale pressib. „Kui säästumäär on 99%, siis oled midagi valesti teinud, sest see ei tohiks olla üle 50%,“ rääkis Roosaare.

Roosaare selgitas, et luges Bill Perkinsi raamatut „Die with zero“, ja leidis väga palju häid põhimõtteid, mille järgi oma portfelli kogumist ja elu seada. Ta lisas, et inimesed arvavad, et on surematud, kuid nii see ju ei ole. Roosaare leidis, et meid on kasvatatud mõttega, et säästame homseks, aga inimesed kipuvad oma vajadust raha järele üle hindama ning vajadusi tulevikku lükkama. Nii ei tule homset kunagi.

Oma kogemusest avaldas Roosaare, et kui ta oli startupis tegevjuht ei nautinud ta oma tööd, mistõttu delegeeris ta kõik asjad edasi. Lõpuks ei teinud ta seal ettevõttes midagi. „Ise olin asutaja ja juht, aga mitte omanik, ehk olin loonud midagi, mis mulle enam ei meeldi,“ rääkis investor. Ta lisas, et Bill Perkinsi raamatut lugedes sai aru, et tegelikult ägeda elu elamiseks ei pea ootama tulevikku. Nüüd on Roosaare pensionil olnud juba poolteist aastat.

Roosaare sõnul keskenduvad nimesed sageli ainult rahale, mis on justkui kõige olulisem ressurss. Elu mõte on aga elada ja seda nii, et elu jooksul koguneks võimalikult palju kogemusi ja mälestusi. Tegelikkuses on kõige olulisemateks ressurssideks raha, aega ja tahtmine, ütles Roosaare.

Loe edasi: Sure nulliga. Kuidas võtta enda rahast ja elust viimast? – Jaak Roosaare

Postitatud

Rahaliseks vabaduseks piisab oluliselt vähemast, kui arvatakse – Katri Teller ja Raivo Hein

Raivo Hein oma rikkusest: kui taandada raha ajaks, võiksin elada 300 aastat

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud suur intervjuu Raivo Heinaga keda intervjueeris Katri Teller teemal “Elu pärast finantsvabadust”.

Juuli alguses toimunud investeerimisfestivalil avaldasid Raivo Hein ja Katri Teller, millal on inimene päriselt vaba, kui suurest summast piisab rahalise vabaduse saavutamiseks ning kuidas selle kõigega ajal, mil see saabub, ära harjuda.

“Kas minna hauda üks miljon pangaarvel või üks miljon võlgu pangale?” küsis Hein. Vastus selgub saatest.

Tegelikult pole rahalise vabaduse saavutamiseks vaja summat, mida keskmine inimene kipub eeldama. Hoopis keerulisem on vabadusega harjumine.

Veel rääkis Hein, kuidas on kõige lihtsam investeerimisalaselt tema jutule saada ning milliseid toiminguid ta igapäevaselt edu nimel teeb.

Loe edasi: Rahaliseks vabaduseks piisab oluliselt vähemast, kui arvatakse – Katri Teller ja Raivo Hein

Postitatud

Minu investeerimispõhimõtted – Tanel Padar

Sihikindlalt investorite TOP-i: Tanel Padari portfell paisub kindla põhimõtte toel

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud Tanel Padari esitus teemal “Minu investeerimispõhimõtted”.

Tanel Padar jagas Investeerimisfestivalil oma kogemust, mille kohaselt toob investeerimises edu oma peaga mõtlemine. Ta tunnistas, et on raha kaotanud tavaliselt siis, kui on kogenud investorite eeskujul mõnda sündikaati investeerinud. Ta on õppinud, et võitude saavutamisel on kõige olulisemad aga sihikindlus ning võime oma peaga mõelda.

InvesteerimisFestivalil oma investeerimispõhimõtted osaliste ette laotades tõi ta ühe suure tõdemuse ja soovitusena välja, et tuleb leida need inimesed, kellele saab esitada lolle küsimusi – olgu nendeks siis Kristjan Liivamägi, Kristi Saare, Jaak Roosaare, Marko Oolo või keegi teine. „Tuleb välja, et nad armastavad lolle küsimusi, neile meeldib tundide kaupa rääkida investeerimisest,” rääkis Padar.

“Võta aega veidi ringi vaadata, veel ei ole hilja, jõuad elada…” – need laulusõnad ilmestavad ülihästi muusikuna tuntud Tanel Padari teekonda kunagisest rokkarist tervislike eluviiside propageerija ning tõsiseltvõetava investorini. Ta on pideva meedia tähelepanu all võtnud aega ning erinevatel teemadel ka ringi vaadanud, oma peaga mõeldes silmad avanud ning leidnud tee investeerimiseni.

Tanel Padar on InvesteerimisFestivali ja investor Toomase konverentsi regulaarne külastaja ning praeguseks on tal juba ka soliidne 6-kohaline investeerimisportfell. Tema nime võib leida Tallinna börsi investorite TOP1000 seast ning aktsiaportfelli alustaladeks on LHV Group ja Hepsor.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastis või videos.

Loe edasi: Minu investeerimispõhimõtted – Tanel Padar

Postitatud

Bulletproof investment strategies for today’s market – David Musu, Tõnu Toompark, Matti Vansén

Kinnisvaraeksperdid soovitavad: praegu peaks investeerima just nii

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2022 toimunud David Musu, Tõnu Toompargi ja Matti Vanséni esinemine teemal “Bulletproof investment strategies for today’s market”. Vestlust juhtis Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Simo Sepp.

InvesteerimisFestivalil toimunud Estateguru paneelil arutasid kinnisvaraeksperdid David Musu, Tõnu Toompark ja Matti Vansén, kuidas luua kuulikindlat kinnisvaraportfelli. Põhjusel, et kinnisvarahinnad on kriiside ajal kukkunud enamasti palju vähem kui näiteks aktsiaturud, peab Vansén seda praegustel aegadel sobivaks varaklassiks.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastis ja videos.

Loe edasi: Bulletproof investment strategies for today’s market – David Musu, Tõnu Toompark, Matti Vansén