Postitatud

Investeerimisklubi poolaasta

Poolaasta Investeerimisklubis

Kevadhooaeg ongi selleks korraks lõppenud! Olid võimsad üritused veelgi võimsamate inimestega!
Sellel hooajal keskendusime liikmetele, nende eesmärkide ja praktilistele harjutustele.

Toimus üheksa töötuba, vestlusõhtu nii Tartus kui ka Tallinnas ning kaks kvartaliüritust.

Töötoad

Esimesed kaks töötuba viis läbi Investeerimisklubi asutaja Tõnis-Denis Merkuljev. Temaga koos lõime eduka investori baasi ja kujundasime oma isikliku elu kavandit. Panime kirja enda unistused ning seadsime eesmärke.

Järgmised kolm töötuba viis läbi Invetseerimisklubi eestvedaja Marko Oolo. Temaga vaatasime üle nii enda investeerimisportfelli ja kui ka finantseesmärgid. Lisaks kordasime üle, mis on netoväärtus ja kuidas enda portfelli nätoväärtust arvutada. Viimases töötoas hindasime oma portfelli võimekust, tutvudes erinevate tootluse arvutamise valemitega.

Järjekorras juba kuuendas töötoas tuli meile külla Investeerimisklubi auliige Kristjan Liivamägi, kes rääkis investeerimisstrateegiatest. Vaatlesime majandustsükli nii kasvu-, kahanemis-, langus- kui ka taastumisfaasi. Lisaks võtsime läbi ka erinevad varaklassid.

Seitsmendas töötoas käis külas kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark. Ta tegi ülevaate üürikinnisvara hetkeseisust. Lisaks rääkis üürnike leidmisest, üürileandja konkurentsieelistest ning kinnisvara välja üürimise võimalustest ja ohtudest.

Eelviimases töötoas oli meil au kutsuda külla lausa kaks esinejat – Investeerimisraadio saatejuhid Kristi Saare & Tauri Alas. Nemad tutvustasid meile ühisrahastust, rääkisid erinevatest portaalidest, riskide hajutamisest ja maksudest, ning portfellistrateegia loomisest.

Hooaja viimases töötoas käis meil rääkimas Swedbanki analüütik Tarvo Vaarmets. Tema jagas meile oma teadmisi börsiaktsiate hindamisest, rääkides aktsiate analüüsimisest, börsiettevõtete “pehmest” hindamisest ja fundamentaalanalüüsist.

Kvartaliüritused

Muidugi ei möödunud see hooaeg ka ilma kvartaliüritusteta. Jaanuarikuus tähistasime Sangaste Lossis Investeerimisklubi teist sünnipäeva ning aprillis tegime kokkuvõtte selle aasta esimesest kvartalist Viking Motorsi esinduses. Seal said huvilised ürituse alguses teha proovisõite Kiade, Opelite ja Cadillaciga. Kohal oli Tallinna Kaubamaja Grupp AS juhatuse esimees Raul Puusepp oma kolleegidega, kes andis ka ülevaate ettevõtte tegutsemisest.

Lisaks tunnustasime erakordselt tublisid klubiliikmeid. 30, 40, 50 ja 60% klubides olid seekord:

60% klubi – Kristjan Mardo, Liivi Ramula, Marko Oolo ja Joonatan Uusväli;

50% klubi – Lauri Kivimeister, Marti Samsonov ja Arko Kurg;

40% klubi – Randel Pärna, Kaisa Kalmet, Heliina Teder, Lauri Kirikal ja Arvi Kiik;

30% klubi – Joonas Kundla, Tõnis-Denis Merkuljev, Kristiina Stokkeby, Argo Luigas, Kaili Mänd, Madis Pärn, Mihkel Moorats, Sirli Vaher ja Kaija Alliksaar.

Pärast ametlikku osa liikusime edasi Wabaduse kohvikusse, kus saime mõnusalt aega veeta ja omavahel vabas õhkkonnas suhelda.

Vestlusõhtud

Hooajale panid punkti kaks vestlusõhtut – Raivo Heinaga Tallinnas Blissis ning Joel Ostratiga Tartus Ülikooli Kohvikus. Raivo rääkis oma teekonnast ettevõtja ja investorina ning ka sellest, kuidas sai temast interneti-ärimees. Joel tutvustas meile oma tegemisi koka ja ettevõtjana ning jagas lisaks Eesti parimale Creme Brüléele veel teisigi enda tooteid.