Postitatud

16Q1 Parim Investor

16Q1 Parim Investor

16Q1 parim investor – Eero Veider

Investeerimisklubi 16Q1 parim investor oli Eero Veider, kes õpib Austraalias tuhande kilomeetrite kaugusel investeerimist ja panustab selle juures aktiivselt Investeerimisklubis kogukonna tunde loomisesse. Eero igakuised säästuprotsendid on imetlusväärsed ja investeeringud aktsiaturul järjekindlad. Eero jagas Skype vahendusel Investeerimisklubi 16Q1 üritusel LHV kontoris Investeerimisklubi liikmetele enda vaateid ja kogemust investorina, mis mõjus kuulajatele mõtlemapanevalt ja väga inspireerivalt. Pidasime oluliseks ka teiste investeerimishuvilistega jagada 16Q1 parima investori mõtteid, et õppida ühiselt ning kasvada jõudsalt!Kuidas jõudsid investeerimiseni?

Kuidas üldse inimesed jõuavad elu muutvate otsusteni? Nad jõuavad selleni, hetkel, kui nad selleks valmis on. Minul saabus see hetk koos ülikooli lõpetamise ja potentsiaalse aja kasutamise võimalusega. Olen kuskil 10. aastasest peale suviti tööl käinud ja vaikselt raha ka kõrvale pannud. Ülikooli viimased 3 aastat sai igavuse peletamiseks kooli kõrvalt tööl käidud. Kui saad korraks stabiilse sissetuleku maitse suhu, siis sealt tagasi minna üliõpilase eluviisidele on keeruline. Selleks hetkeks oli minu jaoks korralik summa pangaarvele kogunenud ning hakkas aina tihedamalt sügelema. Pärast erinevate viiside analüüsimist ja kaalumist jõudsin selguseni, et alustan teekonda USA aktsiaturul. Hetkel kui Investeerimisklubi avas taaskord uksi, olin oma kauplemisplatvormi konto avamiseks vajalikud paberid ära esitanud

Milline näeb välja Sinu portfell? 

Hetkel koosneb minu portfell 16% füüsilisest hõbedast; 1,5% laenudest ja 82,5%  rahvusvahelistest aktsiatest.  Hõbedasse suhtun kui kindlustusse, mis loodetavasti korvab, kui majandustuuled hakkavad trastiliselt vastassuunas puhuma. Laenudesse jõudsin omadega tänu Investeerimisklubi kodutööna, viimati kandsin sinna oma tuludeklaratsioonist tagasi saadud summa, tavapraktikas ma sinna raha juurde ei lisa. Kahjuks, mul puudub igasugune huvi laenude vastu, antud summa hakkab tulevikus minu lapsele, hea tootluse puhul lastele taskuraha maksma. Raha portfelli ma ei arvesta, seda hoian ainult minimaalses mahus mustemateks päevadeks. Kogu fookus on suunatud aktsia ja optsiooniturule. Oma teekonda alustasin optsioonikauplejana, kus mind isegi ajutiselt üsnagi ahnust tekitav edu saatis. Pärast korralike koolitusrahade maksmist võtsin silmakalpid eest ja muutsin oma eesmärgi pikaajalise investeerimise ja optioonide harmoonilise tasakaalu leidmisele. Ühesõnaga investeerin kõrge väärtusega ettevõtetesse madala hinnataseme juures ning Hr. Turu kõrge entusiasmi juures rendin neid aktsiaid talle kindlaks ajaperioodiks välja.

Millised on Sinu eesmärgid?

Mul järgmiseks kvartaliks püstitatud ligikaudu 40 eesmärki, neid siin üles lugeda poleks vast meie kallitele lugejatele meelepärane. Sellegi poolest olen väiksest peale olnud suur unistaja ja piiritu kujutlusvõimega. Minu üks põhilisi eesmärk on olla parem kui minu potentsiaali tipp oli eile. Ühtlasi olla õnnelik ja eladahetkes, siin ei ole kohta ei minevikule ega tulevikule. Seda kõike tehes elades täisväärtuliku elu, kus ei ole ruumi vabandustele ja kahetsustele. Kindlasti paneb sellele kõigele kirsi tordi peale finantsilinevabadus.

Mida oled õppinud viimase aasta jooksul ja milliseid muutuseid see on kaasa toonud?

Kui aus olla, siis ma olen viimase aastaga õppinud ehk rohkem kui viimase 5. aasta jooksul. Eneseareng on olnud meeletud, seda kõike tänu sellele, et olen leidnud oma kutsumuse. Üritan siis lühidalt mõningad ellu suhtumise muutused üles lugeda. Olen avastanud eesmärkide püstitamise maagia. Õppinud teadlikult unistama ja tuleviku visualiseerima.  Arendanud inimestega suhtlemise ja mõistmise oskusi. Edukalt planeerinud sissetulekuid ja väljaminekuid. Mõistnud “miks küsimuse” olulisust, “kuidas küsimuse” asemel. Hakanud selgelt eristama kvaliteeti kvantiteedist. Viinud negatiivsed mõtted minimaalsele tasemele. Saavutanud ülekülluse eneseusus ja motivatsioonis. Õppinud kuulama oma keha ja tahtmisi. Viinud ajaplaneerimise uuele tasemele, trastiliselt muutnud oma standardeid ja uskumusi. Võiksin õppetundidest ja muutustest lõputult pajatada, lugejad jääksid ennem magama. Ja muidugi massiivselt õppinud investeerimie kohta, kuigi väga pikk tee on veel minna.

Mis rolli mängib investeerimisklubi Sinu elus?

Vabandan, et kordan ennast, aga räägin sama loo, mis kvartaliüritusel. Said kokku kord head sõbrad Marko ja Tõnis. Kuna Eestimaal sellised kooslused pole veel legaliseeritud, siis hakkajad mehed pidid teistsugu lahenduse leidma. Nende vaimusünnituseks oli Investeerimisklubi. Tänapäevani läbi teadaoleva ajaloo pole mehed suutnud lapsi saada, seega taaskord tuli mujale vaadata. Tootlikuim viis oli lapsendama hakata. Mina olin üks esimesi värbatud röövikute seas. Marko ja Tõnis nuumasid röövikuid hoole ja armastusega, andsid neile eduks vajalikud tööriistad ja vaksineerisid neid eesolevate ohtude eest teadmistega. Meile jäi üle ainult kookonist välja murda ning lendama hakata. Praeguseks on mul tekkinud foobia maapinna vastu, vahest ma küll jõuan sinna oma madalamatel lendudel, aga ma sinna enam kunagi pikaks ajaks jääda ei kavatse. Eks iga inimene tõlgendab seda endale vajalikult. Ühe lausega, kui õpilane on valmis, siis ilmub ka õpetaja. Kindlasti suurim väärtus Investeerimisklubi on inimesed, kellega sul on võimalik kohtuda.  Olen enda ümber loonud kuskil 10. pealise usaldusringi, kus me suuremal või vähemal määral üheskoos areneme ja takistusi ületame.

Millised on Sinu põhitõed säästmisel ja investeerimisel, mis aitasid saada Investeerimisklubi 16Q1 parimaks investoriks?

Loetlen mõned olulisemad punktid, mida olen oma teekonnal omaks võtnud:

  • Küsi endalt mida ma elult tahan, miks ma seda tahan ja leia oma kutsumus.
  • Tee otsus. Otsus on kõikumatu tahe, mida pole võimalik millegagi murda.
  • Tõsta pidevalt standardeid ja püstita eesmärke, mis valmistavad sulle isegi väheke hirmu. Ära võistle teistega vaid ome potentsiaali tipuga.
  • Naudi protsessi, kui elu annab sidruneid, tee limonaadi. Ülista võimalusiväljakutseid ja õppetunde.
  • Mis on minu uskumused? Kui ma midagi ei saavuta, järelikult ma ei tahtnud seda piiavalt.
  • Tee esimene samm ja pärast seda take massive action. Ole järjepidev ning ära unusta, et me jookseme maratoni.
  • Vii ennast mugavustsoonist välja, sealt algab edu. Elu on tasakaalust väljas. Kui sa teed kehva tööd, siis sa ei saa mingeid hüvesid. Kui sa teed head tööd, siis sa saad kehvad hüved. Kui sa teed suurepärast tööd, siis sa saad head hüved. Selleks, et saada kõik ihaldatavad hüved tuleb ainult natukene rohkem vaeva näha ja saavutada silmapaistvus.
  • Ära kaota usku ja ära anna kunagi alla, muuda oma lähenemist kuni jõuad selleni mis töötab.
  • Organiseeritud planeerimine, kui oled oma tegevuskava loonud, siis analüüsi pidevalt ja vajadusel kohenda oma plaane. Alusta aasta analüüsiga, sealt arene edasi kvartali, kuu ja nädala analüüsile.

Need inimesed, kelle vanemad on õnnelikult abielus, mõelge korra nende üksteise leidmise loo peale. Üldiselt räägib see otsuse langetamisest, millele järgneb järjepidevus ja pidev tegevuskava ning lähenemise muutmine. Need lood võivad sisaldada enamus üleval loetud punkte. Kindlasti pole see lugu, kuidas tinderis kerge vaevaga match saadi. Minu juurde tagasi tulles sai lugu alguse enesekontrollist!