Postitatud

Rahakratt – Aguli taustaga tatranäost pealinna plutokraadiks

Rahakratt

Rahakratt – Aguli taustaga tatranäost pealinna plutokraadiks

Sel korral kuuleme läinud suursündmusel InvesteerimisFestival 2019 toimunud esinemist Eesti tuntuima finantsblogija esitluses: Rahakratt.

InvesteerimisFestival toimus tänavu juulis juba viiendat korda, kust võttis kolme päeva jooksul osa üle 680 osaleja, sh ligi 37 esinejat.

Rahakratt on investor, kes toetub oma blogi tekstides anonüümse aliase taha ning kelle finants-seiklustest on võimalik lugeda aadressil https://rahakratt.rahajutud.ee/. Ta on Eesti üks tuntumaid ja loetumaid finantsblogijaid, olles valitud ka mitmel korral finantskategooria blogiauhindade võitjaks. Rahakratt on aktiivselt toimetanud neli aastat, mille vältel on ta lugejatega peegeldanud oma arengut järjepanu, kuust kuusse.

Blogija Rahakratt rääkis, et „mõtles Männiku karjääris“, mida elult saada tahab, ning kuna oli selge, et samamoodi 1000eurone palgatöö-töötus-palgatöö igavesel rindel jätkata pole mõistlik, hakkas ta tegutsema investeerimise ja sissetulekute suurendamise nimel: nelja aastaga on ta kasvatanud portfelli 100 000 euro suuruseks ning lisaks kuulub talle kaks Tallinna korterit ning 1700 eurot passiivset sissetulekut kuus. Pärast tema esinemist koondub Rahakrati ümber inimeste summ, sest miljardifirma juht Villig, kes saab õhtusöögikutseid Bill Gatesilt, jääb alustavatele investoritele ehk liiga kaugeks, aga seda, kuidas nelja aastaga nullist sada tuhat eurot teha – kes seda täpsemalt teada ei tahaks?

Järgneb lugu Rahakrati esinemisest, mis ilmus esimesena Äripäeva külgedel. Loo autor Indrek Mäe.

Rahakrati kogemus: kuidas nelja aastaga nullist finantsvabadusse ronida

Kui veel neli aastat tagasi polnud Rahakratil raha pea üldse, siis tänaseks on tema portfell paisunud 100 000 euroni ning eelmisel kuul teenis ta passiivse sissetulekuna 1700 eurot.

„Mul on elus mitmel korral juhtunud nii, et töö on saanud otsa ning olen avastanud end kohast, kus mul pole ei tööd ega pappi,“ rääkis anonüümne tuvimütsiga blogija ja investor Rahakratt Investeerimisfestivalil. „Mul oli vaja kahte või kolme litakat, et ma saaks aru, et nii võib tulevikus veel juhtuda, olen aeglase taibuga, kuid lõpuks jõudis mulle kohale, et kui ma saan head palka, siis tegelikult võiks midagi alles ka jätta, et vähem tööandjast sõltuda.“

Oma investorikarjäärile pani Rahakratt aluse neli aastat tagasi. „Istusin Männiku karjääris ja mõtlesin, et ma ei ole oma eluga rahul, nii ma siis lugesin erinevaid blogisid ja jõudsin järeldusele, et ega keegi teine minu edu enda kätte ei võta,“ kirjeldas Rahakratt oma teekonna algust. „Ma olin tol hetkel täiesti nullis, mul ei olnud raha, varandusi ega lotovõite ja nii ma siis mõtlesin, et mida ma saan teha, et elu oleks parem – hakkasin tegema trenni ja jõin palju vähem.“

Juhid vaibal

Tänaseks on Rahakrati kontol 100 000 eurot ning möödunud kuul teenis ta 1700 eurot passiivset tulu. „Kõik räägivad säästmisest, aga mina hakkasin sissetulekuid suurendama, esimeseks sissetulekuks oli mul 1000 eurot, kuid tänane kuusissetulek koos passiivse tuluga on mul 5000 eurot,“ märkis ta. „Muidugi olen pannud palgast raha kõrvale ja investeerinud, seda nii ühisrahastusse kui ka idufirmadesse,“ tunnistas Rahakratt.,

Häid otsuseid on tal aidanud teha aktiivne suhtlemine erinevate ettevõtete juhtidega. „Kutsun firmade juhte endaga lõunale – nad peavad nagunii sööma, seega pressin end nende lauda ja püüan neilt infot välja pigistada,“ märkis Rahakratt. „Ja ma ei aja seejuures taga Toomas Annuseid ja muid selliseid vanakooli peerusid,“ naljatles ta.

Oma esimese korteri sai Rahakratt siiski õnneliku juhuse läbi odava hinnaga. „Mul on täna kaks korterit, esimese ostsin olematu hinnaga – see oli täielik peldik ja maksis umbes 1000 eurot,“ märkis mees.

InvesteerimisFestival 2019

  • Toimus 12.–14. juulil Harjumaal Padisel
  • Tõi kokku ligi 700 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus
  • Esines ligi 40 oma ala tippu: Markus Villig, Ain Hanschmidt, Rain Lõhmus, Eda-Ines Etti, Alar Ojastu, Krista Teearu jpt
  • Toetajad ja partnerid: LHV, Admiral Markets, Crowdestate, EstateGuru, Redgate Capital, Nasdaq Tallinna börs, Argeld, Tavid, Tallinna Vesi, Belief Energy Water, Õhtuleht, Delovõje Vedomosti jpt
  • Investeerimisfestivali korraldavad Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks:

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond
Investeerimisklubi Exceli tööriistad
[products columns=”3″ orderby=”title” order=”ASC” ids=”6064, 2381, 10912″]