Tööriistad

Finantseesmärgi tabel

Oled kuulnud, et suur tükk ajab suu lõhki? Nii on ka finantseesmärkidega. Kui see on liiga suur ja hoomamatu, siis on meil keeruline sellega kuskilt otsast peale hakata. Selle asemel tuleks suur ja hoomamatu eesmärk jagada väiksemateks saavutatavateks eesmärkideks.

Finantseesmärgi tabel on tõhus Exceli põhine tööriist, mis muudab Sinu suure finantsilise ambitsiooni väiksemateks iga-kuisteks eesmärkideks, mida on juba lihtsam saavutada.

Finantseesmärgi tabelit võib kasutada nii oma netovara, portfelli väärtuse kui ka säästetud raha eesmärkide arvutamiseks.

Küsimused, millele pead vastuseid teadma, et tööriista kasutada:

  1. Kui palju on sul vaba raha ja investeeringuid?
  2. Kui palju suudad sissetulekust säästa igal kuul?
  3. Kui palju soovid tulevilkus teenida passiivset sissetulekut?
  4. Kui suurt tootlust suudad investeerides teenida?

Finantseesmärgi seadmise tabel

2.00 

Kategooria:
Eelarvestamise tabel

Kulude kontrolli alla saamine on esimene nurgakivi, mille peab paika panema, kui soovime finantsilisi eesmärke saavutada. Kulutuste suurus on ülioluline aspekt finantsilise sõltumatuse valemis. Mida kõrgemad on kulud, seda suurem peab olema varalt teenitav passiivne tulu. Kui puudub ülevaade oma kuludest, tõusevad sissetulekute suurenemisega samas proportsioonis ka kulud.

Eelarvestamise tabel on üks tõhusamaid tööriistu oma sissetulekute ja väljaminekute jälgimiseks.

Mida pead teadma, et edukalt eelarvet pidada:

  1. Kuhu kulub Sinu raha igakuiselt?
  2. Kui suured on Sinu igakuised sissetulekud?
Portfellihaldur

Kuidas Sa tead, kuidas Sinu portfellil läheb, kui sa oma investeeringuid ei jälgi? Investeerimisel on väga oluline omada ülevaadet enda positsioonide, riskide ja  tootluste kohta. Kui numbrid on igakuiselt kirjas, siis on hea ajas tagasi vaadata ja oma tehtud tehingutest õppida.

Portfellihaldur on investori hädavajalik Exceli põhine tööriist, mis aitab sul saada ülevaade oma portfellis olevatest investeeringutest varaklasside lõikes. Ühtlasi saad arvutada nii investeeringu turuväärtust, tootlust, tulusust kui ka passiivset rahavoogu.

Portfellihalduris on olemas töölehed väärtpaberite, etf’ide, ühisrahastuse, kinnisvara, laenude, fondide, kaupvarade ja iduinvesteeringute jälgimiseks.

Küsimused, millele pead vastuseid teadma, et tööriista kasutada:

  1. Millistesse instrumentidesse oled investeerinud?
  2. Kui suured on positsioonid ning mis on nendelt teenitud tulu?
  3. Oskad kasutada Excelit ning saad aru Exceli valemitest
  4. Oled valmis oma käe külge panema, et tööriist endale mugavaks kujundada