Postitatud

Fookuses on Enefit Green. Aavo Kärmas ja Sven Kunsing

Möödunud aasta InvesteerimisFestivalil said aktsionärid ja investorid vastuseid oma küsimustele otse ettevõtte juhtidelt. Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas ja investorsuhete juht Sven Kunsing arutasid koos moderaatoriga Enefit Greeni tulevikku ja hetkeolukorda.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud esitlus, kus aktsionäride ja investorite küsimustele vastavad Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas ning investorsuhtluse juht Sven Kunsing. Lounge Alal toimuvat arutelu modereerib Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Jaan Martin Raik teemal “Fookuses on Enefit Green.”

Moderaator alustas vestlust kohustusliku küsimusega investoritele: “Kui palju on siin Enefit Greeni investoreid? Tõstke käed püsti.” Pärast kätemerd uuris moderaator elektrihindade kohta, mis mais üllatuslikult negatiivseks muutusid. Aavo Kärmas selgitas olukorda: “Mai oli esimene kord, kui nägime nii pikaajalisi miinus hindasid. Põhjus oli suur tuuleenergia tootmine Soomes ja Põhja-Skandinaavias, mis jõudis kaablitega Eestisse. Meie tehniline võimekus võimaldab automaatselt tuuleparke alla koormata, kui hinnad muutuvad negatiivseks.”

Järgneb kokkuvõte Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmaes ja investorsuhete juht Sven Kunsingu 2023 aasta InvesteerimisFestivali esinemisest.

Sven Kunsing lisas: “Enefit Green keskendub peamiselt tuuleenergiale, mistõttu mõjutavad negatiivsed hinnad meid vähem kui väiketootjaid, kes toodavad ainult päikeseenergiat. Meie päikeseenergia võimsus on hetkel umbes 60 megavatti, kuid plaanime selle aasta jooksul investeerimisotsuseid veel 170 megavati ulatuses.”

Elektri Edasimüük ja Hindade Tulevik

Moderaator tõstatas küsimuse ka elektri edasimüügist: “Kui suur protsent on Enefit Greenil elektrit ette müüdud ja mis hinnaga?” Kärmas vastas: “Oleme müünud elektrit ette 5-7 ja 10 aastaks, umbes 50% kogu portfellist. Keskmine hind on olnud 72-75 eurot megavatt-tunni kohta.”

Küsimusele, kas elektrihindade langus võib mõjutada ette müügilepingute hindu, vastas Kärmas: “Loomulikult sõltuvad ka pikaajalised lepingud turuhinnast. Kui hinnad langevad, langevad ka pikaajaliste lepingute hinnad. Meie investeerimiskriteeriumid on siiski paigas ja me ei sõlmi lepinguid, kui turuhinnad ei vasta meie kriteeriumitele.”

Taastuvenergia Tulevik ja Riskid

Moderaator küsis ka investorite riskide kohta: “Mis on investori jaoks täna suurim risk, kui vaatate Enefit Greeni tulevikku?” Kärmas selgitas: “Suurim risk sõltub elektrihindadest ja pikaajaliste elektri ostu-müügilepingute sõlmimise võimalustest. Pikaajalises perspektiivis on oluline ka regulatiivne risk, eriti meretuuleparkide osas, mis vajavad välisinvesteeringuid ja selgust regulatsioonides.”

Päikeseenergia ja Hübriidlahendused

Moderaator juhtis tähelepanu Enefit Greeni päikeseenergia portfellile ja küsis selle marginaalsuse kohta. Kärmas vastas: “Täna on meil 60 megavatti päikeseenergiat ja plaanime investeerida veel 170 megavatti. Meie uusimad pargid on hübriidlahendused, kus samasse liitumispunkti on paigaldatud nii tuule- kui ka päikesepargid. Tulevikus lisanduvad ka salvestuslahendused.”

Küsimuste ja vastuste voor lõppes positiivses noodis. Kärmas ja Kunsing kinnitasid, et Enefit Green jätkab oma investeerimisplaanidega, hoolimata elektrihindade kõikumistest. Kärmas rõhutas, et ettevõte on teinud investeerimisotsuseid 800 miljoni euro ulatuses ja plaanib jätkata oma strateegiliste eesmärkide saavutamist.

Lõpetuseks, Enefit Greeni esindajad julgustasid investoreid ja huvilisi jätkama küsimuste esitamist ning arutelusid, et paremini mõista ettevõtte tulevikuplaane ja nende mõju taastuvenergia turule.

InvesteerimisFestival 2023

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Üheksas InvesteerimisFestival toimus 7.–9. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1600 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines enam kui 40 oma ala tippu: Tanel Padar, Kristel Kruustük, Katri Teller, Triin Hertmann, Jaak Roosaare, Kristjan Tamla, Kristi Saare jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, Ignitis, Lightyear, Enefit Green, TKM Grupp, DelfinGroup, Valge Klaar, Eleving, Õhtuleht, Grünfin, Tallinna Vesi, iknowa , Nasdaq Tallinn, Veho, Redgate Capital, Saunum, Tele2, IuteCredit, Compensa, Aufort, Mobire, Matkasuvilad.ee, Ivo Nikkolo, WineFortune, Karupoeg Puhh jpt.

🎉InvesteerimisFestival 2024 ESINEJAD, PROGRAMM ja PILETID👉 https://investeerimisfestival.ee/

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond