Postitatud

Kuidas joonistada ennast finantsvabaks? Kati Orav

Exceli-tabelid ja graafikud on investeerimisteekonnal olulised, kuid on hetki, mil need meiega ei räägi. Siis on juurde on vaja finantsvabaduse teekonna joonist, rääkis visuaalne praktik ja õpetaja Kati Orav investeerimisfestivalil.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud esitlus, mida viis läbi visuaalne praktik Kati Orav teemal  “Kuidas joonistada ennast finantsvabaks?”

Finantseesmärke seadnud inimeste hulgas tehtud uuringud on näidanud, et nende hulgas, kes teevad enda unistuste ja plaanide kohta ka visuaalse joonise, on plaanide realiseerumise tõenäosus 50 protsenti suurem kui neil. kes seda ei tee, kõneles visualiseerimise praktik ja õpetaja Kati Orav InvesteerimisFestivali ettekandes.

Järgneb kokkuvõte Kati Orava 2023 aasta InvesteerimisFestivali esinemisest mis avaldati esimest korda 9. juulil 2023 Äripäevas, autoriks Harro Puusild.

Ta tunnistas, et naudib Exceli kasutamist väga, sest see võimaldab mugavalt numbreid jälgida. „Armastan Exceli-tabelit, sest väga positiivne on näha, kuidas tabelis numbrid kokku jooksevad ja kasvu näitavad,“ selgitas Orav.

Samas tuleb ette ka olukordi, kus Excel meid ei aita ja vaja on enamat. „Erinevad diagrammid ja numbrid ei aita, sest informatsiooni juurde on vaja tuua emotsiooni, et tagada tegutsemine,“ usub ekspert. „Emotsiooni saame luua nii, et mõtleme oma peas, kes me tahaksime olla, kus me tahaksime olla ja miks me üldse midagi teeme – nii tekitamegi oma peas mingisuguseid pilte ehk visualiseerime.“

Finantsvabaduse teekond tasub ka joonistada

Kui visualiseerimine kasvatab plaanide realiseerumise tõenäosust 50 protsendi võrra, siis miks me ei visualiseeri, küsis Orav publikult. Ta lisas, et kõik, kes on võimelised pliiatsit käes hoidma, suudavad ka joonistada.

„Kui sa suudad pliiatsit hoida ja sellega joone tõmmata, siis sa juba oskad joonistada. See sõna on geniaalne: joone tõmbamine. Te kõik oskate joonistada, aga siinkohal me räägime kas kunstilisest joonistamisest või joonistamisest, mis aitab mõtted peast välja saada,“ võrdles ta kahte erinevat suunda.

Orav tegi kuulajatega läbi ka praktilise harjutuse ja palus koos temaga finantsvabaduse teekonna paberile joonistada. „Selleks, et hakata investeerima, peab olema plaan, strateegia,“ rõhutas ta, lisades, et investoril peaks oleme selgeks mõeldud põhjus, miks ta sellel teekonnal on. „Otsisin Google´st märksõna „finantsvabadus“ ja üks kõige enam esinenud pilte oli palmipuu,“ märkis ta.

Seda, milline teekaart lõpuks olema hakkab, sõltub inimesest, sest kõik me oleme erinevad ja joonises on palju tunnetuslikku. „Plaanis võivad olla diagrammid, Exceli-tabelid, ajagraafik ja vahepealsed kontrollpunktid,“ loetles ta võimalikku ülesehitust. Lisaks võivad joonisel olla jutumullid, aga ka näiteks inimesi, kes inspireerivad ja toetavad meid sellel teekonnal.

„Kui rääkida palmipuust, siis on oluline oma peas läbi mõelda, miks ma tahan olla finantsvaba ja mis on tegelik põhjus. Mis ma tahan sellel hetkel tunda, kui ma seal olen? Mis kuupäev see olla võiks? See on hetk, kui näiteks mina küsin endalt, et mis ma siis teen? Armastan oma tööd ja tahan seda veel rohkem teha. Mina joonistaksin end sinna hoopis ümbritsetuna mõttekaaslastest, kellega anname välja raamatuid ja uurime doktori töö tasemel sama teemat,“ kirjeldas Orav, et ka töiseid unistusi võib finantsvabaduse joonisele lisada. „Minul ei ole seal palmi, aga seal peab olema tunne, mida sa tahad joonistada,“ täpsustas ta.

Orav rõhutas, et finantsvabaduse plaani joonistamine ei tähenda, et meil pole Exceli-tabeleid või erinevaid graafikud. „Need on väga olulised, aga on hetki, kus need meiega ei räägi ja meil on vaja luua endale suurem pilt,“ selgitas koolitaja ja lisas, et joonistamisoskuse puudus ei ole vabandus. „Kõik, kes oskavad pliiatsit hoida, saavad seda teha.“

InvesteerimisFestival 2023

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Üheksas InvesteerimisFestival toimus 7.–9. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1600 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines enam kui 40 oma ala tippu: Tanel Padar, Kristel Kruustük, Katri Teller, Triin Hertmann, Jaak Roosaare, Kristjan Tamla, Kristi Saare jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, Ignitis, Lightyear, Enefit Green, TKM Grupp, DelfinGroup, Valge Klaar, Eleving, Õhtuleht, Grünfin, Tallinna Vesi, iknowa , Nasdaq Tallinn, Veho, Redgate Capital, Saunum, Tele2, IuteCredit, Compensa, Aufort, Mobire, Matkasuvilad.ee, Ivo Nikkolo, WineFortune, Karupoeg Puhh jpt.

🎉InvesteerimisFestival 2024 ESINEJAD, PROGRAMM ja PILETID👉 https://investeerimisfestival.ee/

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond