Postitatud

DelfinGroup: kas kasvav ettevõte võib olla ka dividendiettevõte?

Läti ettevõtte DelfinGroupi juhid ütlesid Investeerimisfestivalil, et nad on rahul dividendi- ja kasvuettevõtte rolliga. Ja isegi hoolimata finantseerimiskulude tõusust ei kavatse nad oma lähenemist ja kontseptsiooni muuta.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud DelfinGroupi finantsjuht Aldis Umblejs ja tegevjuht Didzis Admidins esitlus teemal “Can a growth stock be a dividend stock?”

Esiteks lubas DelfinGroup juhtide sõnul investoritele börsile minekul, et nad maksavad dividendi vähemalt neli korda aastas. Pealegi on see nende sõnul vähemalt Ameerika Ühendriikides tavaline. “Aga see on ka meile kasulik. Kui me maksaksime dividendi üks kord aastas, oleks vaja selleks ajaks koguda suur kogus likviidsust. Ja nii saame jaotada summa ühtlaselt kogu aasta peale,” selgitas DelfinGroupi finantsjuht Aldis Umblejs.

Järgneb kokkuvõte Aldis Umblejs ja Didzis Admidins 2023 aasta InvesteerimisFestivali esinemisest mis avaldati esimest korda 12. juulil 2023 Äripäevas, autoriks Dmitri Fefilov.

Lisaks kvartaalsele dividendile, mis moodustab vähemalt 50% kasumist, ei välista DelfinGroup sõltuvalt majandustulemustest ka lisakasumi jaotamist. See selgitab, miks eelmisel aastal maksti dividendimakseid kuus korda.

“Aga me saame teha ainult ettepaneku dividendi jagamiseks, lõppotsus on ikkagi aktsionäride käes,” lisas DelfinGroupi tegevjuht Didzis Admidins.

Tegelikult tähendab see, et otsuse teevad kaks suurimat aktsionäri, SIA L24 Finance ja SIA EC Finance, kellele kuulus esimeses kvartalis vastavalt 55,54% ja 18,28%. Selle aasta mais müüsid nad aga 4,66 miljonit oma aktsiat ehk 10,3% DelfinGroupi aktsiatest Balti investoritele hinnaga 1,35 eurot aktsia.

DelfinGroupi juht ütles, et ta ei ole teadlik enamusaktsionäride edasistest plaanidest, kuid ei välistanud, et nad võivad tulevikus veel aktsiaid müüa.

Kasvu- ja dividendiettevõte

Vaatamata heldetele dividendimaksetele kavatseb DelfinGroup turuosa kasvatada. Umblejsi sõnul näevad nad end kusagil dividendiettevõtte ja kasvufirma vahepeal.

Ettevõte tegutseb kolmes segmendis: tarbimis- ja tagatislaenud ning pandimajakett Banknote. Admidinsi sõnul kuulub ettevõttele 15% Läti tarbimislaenuturust, kus nad näevad kasvupotentsiaali. “Tehnoloogia ja uue kapitali kaasamise abil suurendame seda osa – see on meie eesmärk,” ütles ta.

Makromajanduslikust olukorrast rääkides tunnistas Admidins, et ootab finantseerimiskulude tõusu. “Kuid me näeme majanduslanguses ka uusi võimalusi, eriti mis puudutab meie laenutegevust,” ütles ta.

Kuid suurenenud risk ja võlakapitali maksumus ei ohusta DelfinGroupi juhtide sõnul dividendi. “Nagu ütlesin, dividend on lubadus, mida me peame täitma. Teiseks läheb osa meie kasumist arengusse ja kasvu. Vaatamata intressimäärade tõusule ja kõrgematele finantseerimiskuludele näeme siiski, et selline kapitali eraldamise osakaal võimaldab meil oma eesmärke saavutada,” ütles finantsjuht.

“Ma arvan, et meie aktsionärid hindavad sellist lähenemist, mistõttu nad ostavad meie aktsiaid,” võttis Admidins kokku.

InvesteerimisFestival 2023

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Üheksas InvesteerimisFestival toimus 7.–9. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1600 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines enam kui 40 oma ala tippu: Tanel Padar, Kristel Kruustük, Katri Teller, Triin Hertmann, Jaak Roosaare, Kristjan Tamla, Kristi Saare jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, Ignitis, Lightyear, Enefit Green, TKM Grupp, DelfinGroup, Valge Klaar, Eleving, Õhtuleht, Grünfin, Tallinna Vesi, iknowa , Nasdaq Tallinn, Veho, Redgate Capital, Saunum, Tele2, IuteCredit, Compensa, Aufort, Mobire, Matkasuvilad.ee, Ivo Nikkolo, WineFortune, Karupoeg Puhh jpt.

🎉InvesteerimisFestival 2024 ESINEJAD, PROGRAMM ja PILETID👉 https://investeerimisfestival.ee/

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond