Postitatud

Peeter Koppel ja Valeria Kiisk: investeerimisstrateegiad tänasesse päeva

InvesteerimisFestival 2023 laval esinesid Redgate Wealth’i esindaja Peeter Koppel ja Redgate Capital’i esindaja Valeria Kiisk, kes vastasid publiku küsimustele investeerimise teemadel.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud Peeter Koppeli ja Valeria Kiisk esitlus teemal “Q&A Redgate Capitaliga: investeerimisstrateegiad tänasesse päeva”

Valeria Kiisk alustas sessiooni tutvustades Redgate Wealth’i, mis on 15 aastat tegutsenud ettevõtete ja ettevõtjate nõustamise alal ning hiljuti laiendanud oma teenuste valikut aktiivsete investorite suunas, pakkudes väärtpaberitega kauplemist, investeerimisnõustamist ja peagi ka portfellihaldust.

Peeter Koppel rõhutas, et vara haldamine ja portfelli juhtimine nõuab mitmekülgset lähenemist ja erinevate teenusepakkujate kasutamist, kuna iga teenusepakkuja filosoofia on erinev. Koppel toonitas: “Me areneme pidevalt ja oleme dünaamilisemad kui mõned suuremad tegijad.”

Järgneb kokkuvõte Valeria Kiisk ja Peeter Koppeli 2023 aasta InvesteerimisFestivali Lounge Alal toimuvast arutelust.

Äripäeva ajakirjanik Indrek Mäe juhtis vestlust, küsides Redgate Wealth’i esindajatelt nende seisukohta praeguste finantsturgude olukorra kohta. Koppel vastas, et nende lähenemine ei keskendu pulli- või karuturule, vaid aktiivsele portfelli juhtimisele ja taktikalisele allokatsioonile vastavalt majandustsüklile. Valeria Kiisk lisas, et nad ootavad lähiperioodil palju turbulentsi, mistõttu tuleb olla aktiivne ja tähelepanelik.

Publiku seas oli suur huvi portfellihalduse alustamise ja selle maksumuse vastu. Portfellihaldus algab Redgate Wealth’is 200 000 eurost, investeerimisnõustamine aga 2000 eurost. Portfellihaldust plaanitakse alustada augustis.

Arutelu jätkudes käsitleti ka võlakirjadesse investeerimise võimalusi väikeste summadega. Valeria Kiisk mainis, et Balti börsil on olnud emissioone, kus nominaalväärtus oli 100 eurot. Peeter Koppel soovitas kaaluda börsil kaubeldavaid fonde, mis paigutavad raha võlakirjadesse, eriti Euroopa riigivõlakirjadesse.

Kinnisvarainvesteeringute teemal arutledes eelistaks Koppel pigem Viljar Arakase juhitud fonde, kuna tunneb tema tegevust ja peab seda läbipaistvaks ja hästi tehtuks. Ta märkis, et Baltic Horizon Fondi ta ei ostaks, kuna eelistab alternatiivseid kinnisvarainvesteeringuid.

Kliendiportfelli tootluse eesmärkide kohta rääkides rõhutas Koppel, et tootluse ootuste välja lubamine on ohtlik ja et nad püüavad saavutada tootlust, mis katab teenustasu ja annab midagi juurde.

Majandustsüklite mõistmiseks soovitas Koppel lugeda ajakirja The Economist ja guugeldada tundmatuid termineid, lisades, et see lähenemine annab väga hea ülevaate majanduse toimimisest.

Koppel tõi ka välja, kuidas tunda ära, millal massist erineda. Tema sõnul tasub jälgida majandusmeedia eufooriat, näiteks rõõmsate noorte edulugusid, mis võivad viidata turu ülekuumenemisele.

Kokkuvõttes andis sessioon ülevaate Redgate Wealth’i investeerimisfilosoofiast ja strateegiast, rõhutades mitmekülgset ja aktiivset lähenemist, samuti investeerimisteenuste laienemist. Peeter Koppel ja Valeria Kiisk pakkusid praktilisi näpunäiteid ja strateegiaid, kuidas investorid saavad turgudel edukalt navigeerida.

 

InvesteerimisFestival 2023

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Üheksas InvesteerimisFestival toimus 7.–9. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1600 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines enam kui 40 oma ala tippu: Tanel Padar, Kristel Kruustük, Katri Teller, Triin Hertmann, Jaak Roosaare, Kristjan Tamla, Kristi Saare jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, Ignitis, Lightyear, Enefit Green, TKM Grupp, DelfinGroup, Valge Klaar, Eleving, Õhtuleht, Grünfin, Tallinna Vesi, iknowa , Nasdaq Tallinn, Veho, Redgate Capital, Saunum, Tele2, IuteCredit, Compensa, Aufort, Mobire, Matkasuvilad.ee, Ivo Nikkolo, WineFortune, Karupoeg Puhh jpt.

🎉InvesteerimisFestival 2024 ESINEJAD, PROGRAMM ja PILETID👉 https://investeerimisfestival.ee/

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond