Postitatud

BÖRSIHUNTIDE PANEEL. Suurimad riskid ja võimalused täna

InvesteerimisFestival 2023 raames toimunud Börsihuntide paneelarutelu tõi kokku tunnustatud finantsvaldkonna eksperdid, kes jagasid oma sügavuti analüüse ja prognoose majanduse ning finantsturgude tulevikust.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud Nelli Janseni, Tarmo Tanilase, Vahur Vallistu ja Peeter Koppeli esitlus teemal “Börsihuntide paneel. Suurimad riskid ja võimalused täna.”

Paneelil osalesid Redgate Wealth’i investeeringute valdkonnajuht Peeter Koppel, Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas, LHV vanemmaakler Nelli Janson, kes täitis ka paneeli moderaatori rolli, ning AS-i LHV Varahaldus juhatuse esimees Vahur Vallistu.

Järgneb kokkuvõte Nelli Jansoni, Tarmo Tanilase, Peeter Koppeli ja Vahur Vallistu 2023 aasta InvesteerimisFestivali esinemisest.

Varem Prognoositud Katastroofide Ebaõnnestumine

Paneel algas aruteluga varasemate majandusennustuste paikapidamatuse üle. Nelli Janson tõi esile, kuidas drastilised ennustused, nagu nafta hinna tõus 200 dollarini barreli eest ja Euroopa majanduskriis, ei osutunud tõeks. “Kõik need koledad stsenaariumid jäid ära,” kommenteeris Janson, illustreerides, kuidas hirmutavad ennustused sageli ei realiseeru. Vahur Vallistu lisas, et minevikus tehtud majandusennustuste ebatäpsuse tõttu on tuleviku prognoosimine eriti keeruline.

Majanduse Elastsus Globaalsete Probleemide Valguses

Paneelil arutleti majanduse vastupanuvõime üle globaalsete ja regionaalsete kriiside kontekstis. Tarmo Tanilas tõi esile, kuidas energia hinnad ja kliimamuutused on majandusele mõju avaldanud, kuid kuidas hirmutavad stsenaariumid tihti ei realiseeru nii ägedalt kui kardetakse. “Kui sa küsid, mis edasi saama hakkab, siis hästi palju püütakse vaadata, kuidas eelmiste kriiside ajal oli,” märkis Tanilas, rõhutades mineviku sündmuste mõju tänapäeva majandusstrateegiatele.

Turu Psühholoogia ja Investeerimisstrateegiad

Peeter Koppel käsitles oma ettekandes turu psühholoogia mõju ja kuidas ajaloolised sündmused mõjutavad turge ja investeerimisotsuseid. “Inimene massis on natukene totu… kui juhtub midagi, mis on šokeeriv, siis see šokeeriv ekstrapoleeritakse praktiliselt igaveseks,” selgitas Koppel, rõhutades, kuidas inimeste reaktsioonid majandussündmustele on tihti üle võlli.

Praktilised Investeerimissoovitused ja Tulevikustrateegiad

Paneeli lõpuosa keskendus praktilistele investeerimissoovitustele. Koppel ja teised eksperdid jagasid nõuandeid, kuidas praeguses majanduskeskkonnas investeerida. Koppel tõi välja: “Ei ole hästi, aga see ei tähenda seda, et raha ei saaks teenida,” juhtides tähelepanu sellele, et isegi keerulistes olukordades on võimalik leida kasumlikke investeerimisvõimalusi.

InvesteerimisFestival 2023

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Üheksas InvesteerimisFestival toimus 7.–9. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1600 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines enam kui 40 oma ala tippu: Tanel Padar, Kristel Kruustük, Katri Teller, Triin Hertmann, Jaak Roosaare, Kristjan Tamla, Kristi Saare jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, Ignitis, Lightyear, Enefit Green, TKM Grupp, DelfinGroup, Valge Klaar, Eleving, Õhtuleht, Grünfin, Tallinna Vesi, iknowa , Nasdaq Tallinn, Veho, Redgate Capital, Saunum, Tele2, IuteCredit, Compensa, Aufort, Mobire, Matkasuvilad.ee, Ivo Nikkolo, WineFortune, Karupoeg Puhh jpt.

🎉InvesteerimisFestival 2024 ESINEJAD, PROGRAMM ja PILETID👉 https://investeerimisfestival.ee/

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond