Postitatud

Miljoniäri püsti pannud ettevõtja: vaeva nähes on edu vältimatu – Ingmar Mattus

Kadrina metsade vahel üles kasvanud edukas investor ja ettevõtja Ingmar Mattus pani oma rikkusele ise aluse, luues eduka kauplemisettevõtte.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud kaupleja, investori ja eduka ettevõtja Ingmar Mattuse esitlus teemal “STRATEEGIA. Minu teekond Investorite TOPi tippu”

Enne oma firma asutamist töötas investor ja nüüdseks ettevõtja Ingmar Mattus kauplemisteenust pakkuvas Admiralsis, kust ta 2008. aastal ära tuli. Ta rääkis investeerimisfestivali EduLoo laval, et oli siis finantsiliselt vaba ja mõtles ka, et mängib kaks korda päevas tennist ning reisib hästi palju, kuid suutis vastu pidada umbes kaks nädalat. „Helistasin sõpradele, et läheks tennist mängima kell 10 hommikul, kuid kõik sõbrad olid tööl,“ rääkis Mattus, kuidas ta mõistis, et nii elades laseks ta elul lihtsalt mööda minna.

Järgneb kokkuvõte Ingmar Mattuse 2023 aasta InvesteerimisFestivali esinemisest mis avaldati esimest korda 12. juulil 2023 Äripäevas, autoriks Jaan Martin Raik.

Reaalsuskontroll tuli väga kiiresti, lisas Mattus, kui tuli töölt ära ja arvas, et nüüd teenib kauplemisega kasumit ja rohkem kuskil tööl käima ei pea. „Tulin töölt ära ja sain börsidelt korraliku laksu kätte, kuskil 50–60% kapitali kadus,“ rääkis Mattus oma kogemusest finantskriisiga, kui hakkas kauplemisega elatist teenima.

Kauplemine on investorit muutnud vähem emotsionaalseks aktsiaturgude suhtes. Investor ja kaupleja on alates 1997. aastast turgudel kaubelnud ning tulnud läbi mitmest kriisist. Need on talle aga õpetanud, et kui portfell kukub 5–10%, siis on tal suva sellest ja ta ei hüppa kohe aknast alla ega tee midagi muud drastilist.

Oma kauplemisõppetundidest tõi Mattus esile, et ta tegi aastaid ühte kindlat strateegiat ning kaotas pidevalt raha. „Ühel hetkel sain aru, et kui süstemaatiliselt raha kaotad, siis flipi see strateegia ja tee vastupidi,“ selgitas Mattus. Ta lisas, et ei usu, et keegi suudab edukaks saada puhtalt kauplemisega, ka enda pealt vaadates läks tema kauplemine ettevõtte kasvades aina edukamaks. Selle taga näeb Mattus, et siis kadus ka stress, et puhtalt kauplemisest peaks ära elama ning see tõi kauplemises edu.

Ettevõtlus toob edu

Pärast töölt ära tulemist ja kriise otsustas Mattus koos oma kaksikvenna ja sõbraga luua Admiralsiga sarnase kauplemisplatvormi Tickmill.

Mattus rääkis, et ettevõttel on 100 000 klienti ja kuus tegevusluba üle maailma. Eelmise aasta puhaskasum oli ettevõttel 50 miljonit eurot. Oma äri alustamisest rääkis ettevõtja, et alustasid ettevõttega 2011 või 2012 ning panid oma viimased rahad sinna ettevõttesse. Nad kalkuleerisid, et ettevõte peab vee peale tõusma 12 kuuga, kui ei, siis tuleb CVd korda teha ja neid saatma hakata. „Läks õnneks ja ehitasime selle ettevõtte nullist üles, küll mitte garaažist, vaid venna korteri köögilaua tagant,“ rääkis Mattus.

Ta tsiteeris laval Urmas Sõõrumaad, kes kaks aastat tagasi investeerimisfestivalil ütles, et alati tasub teha suuri asju ja nii tegid ka nemad. „Meil pole isegi esti keelset kodulehte, sest selle tegemine maksab sama palju kui näiteks Malaisias, kus inimesi on rohkem,“ selgitas ettevõtja ja investor.

Suure edu taga on Mattuse sõnul meeletu töö, mis selle projekti alla pandi. „Edu on vältimatu igaühele, kes näeb sama palju vaeva kui meie omal ajal,“ rääkis investor. Ta lisas, et edu ei tule, kui ühe korra võtate kiirlaenu ja ostate bitcoini, selleks tuleb tööd teha ja vaeva näha ning küll see edu ka tuleb. Eriti soovitab ta noorest peast panustada kõvasti oma aega, millegi eduka rajamisele ning teha tööd, et tulevikus saaks elu nautida.

„Meie elu väärtus on meie terve elu jooksul tehtud valikute ja otsuste summa,“ ütles Mattus lavalt. Ta lisas, et see ei ole mitte rahaline, vaid üleüldine elu, ehk kas ollakse õnnelikud ja rahul.

Tänaseks on investor teinud ka suured panused Tallinna börsile ning oma portfelliga astus ta varjust välja eelmise aasta talvel. Selle aasta alguses jõudis Mattus Tallinna börsi investorite TOPis 20. kohale 7,7 miljoni euro suuruse portfelliga. Lisaks on ta aktiivselt alates veebruarist ostnud kahel korral osalust krüptoplatvormis Change.

InvesteerimisFestival 2023

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Üheksas InvesteerimisFestival toimus 7.–9. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1600 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines enam kui 40 oma ala tippu: Tanel Padar, Kristel Kruustük, Katri Teller, Triin Hertmann, Jaak Roosaare, Kristjan Tamla, Kristi Saare jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, Ignitis, Lightyear, Enefit Green, TKM Grupp, DelfinGroup, Valge Klaar, Eleving, Õhtuleht, Grünfin, Tallinna Vesi, iknowa , Nasdaq Tallinn, Veho, Redgate Capital, Saunum, Tele2, IuteCredit, Compensa, Aufort, Mobire, Matkasuvilad.ee, Ivo Nikkolo, WineFortune, Karupoeg Puhh jpt.

🎉InvesteerimisFestival 2024 ESINEJAD, PROGRAMM ja PILETID👉 https://investeerimisfestival.ee/

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond