Postitatud

5 põhimõtet, mis aitavad avada kõik uksed – Martin Sokk

Kauplemisplatvormi Lightyear kaasasutaja ja tegevjuht Martin Sokk rääkis eelmise aasta InvesteerimisFestivalil viiest põhimõttest, mis aitasid asutada Lightyeari.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud Martin Sokku esitlus kes rääkis teemal “5 põhimõtet, mis aitavad avada kõik uksed.”

Martini sõnul ei toimunud uste avamine ja edukaks saamine aasta jooksul, vaid see protsess nõudis aega ja nõuab kannatust. „Me tegelesime nende uste avamisega umbes 16 aastat,“ rääkis Sokk.

Sokk lisas, et lõpuks otsustavad sinu ettevõtte saatuse ikkagi need inimesed, kellega sa end ümbritsed, ja toode, mida sa ehitad.

Martin Sokk rääkis möödunud aasta InvesteerimisFestivalil Lightyeari asutamise teekonnast ja jagab soovitusi, kuidas ka teised saaksid avada oma teel kõik uksed. Ettekanne on salvestatud juuli alguses toimunud investeerimisfestivalil.

Järgneb kokkuvõte Martin Sokku eelmise aasta InvesteerimisFestivali esinemisest. 

Martin, kes on tootepõhise taustaga ja on töötanud mitmetes olulistes ettevõtetes nagu Hansapank (nüüd Swedbank), Eesti Energia ja TransferWise, jagab oma kogemusi: “Ma olen eluaeg tooteid ehitanud, täna siis ehitan Lightyeari, mis on investeerimisplatvorm.”

Ta rõhutab vajadust tuua rohkem inimesi investeerimise juurde, pidades silmas, et vaid 15% Euroopa elanikkonnast investeerib, öeldes: “me tahaksime, et rohkem inimesed investeeriksid, teeksid seda parematele alustele.”

Martini karjääri algus Hansapangas ajal, mil majanduskriis oli hoogustumas, andis talle väärtusliku õppetunni uudishimu olulisusest: “asi, mida ma võib-olla avastasin seal Hansapangas või Swedbankis, on see, et see on natuke nagu arvutimäng.” Eesti Energiaga seotud projektis osalemine õpetas talle suurte süsteemide ümberkorraldamise tähtsust: “me pidime kahjuks paluma… päris paljudel inimestel lahkuda ja värbama täiesti uued inimesed.”

TransferWise’is töötamine näitas, kui oluline on mõista kliendi vajadusi: “Kõigepealt oli see, et meie Kristo läks kõigepealt, rääkis ja intervjueeris inimesi hommikust õhtuni… et aru saada, mis kliendil vaja on.”

Lõpuks viis Martini teekond teda investeerimisplatvormi loomiseni, mis püüab teha investeeringud kättesaadavaks laiemale hulgale inimestele, pakkudes odavamaid ja efektiivsemaid lahendusi. Ta rõhutab, kuidas uudishimu, õigete inimeste kaasamine ja klientide vajadustest arusaamine on olnud edu võtmeks: “lõpuks ikkagi otsustab see, et mis inimesed su ümber on… kui sul on uudishimu mingi probleemi suhtes ja tahad süvitsi minna, siis tegelikult tasub õppida või siis leida endale inimesed ümber, kes aitaksid seda probleemi lahendada.”

InvesteerimisFestival 2023

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Üheksas InvesteerimisFestival toimus 7.–9. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1600 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines enam kui 40 oma ala tippu: Tanel Padar, Kristel Kruustük, Katri Teller, Triin Hertmann, Jaak Roosaare, Kristjan Tamla, Kristi Saare jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, Ignitis, Lightyear, Enefit Green, TKM Grupp, DelfinGroup, Valge Klaar, Eleving, Õhtuleht, Grünfin, Tallinna Vesi, iknowa , Nasdaq Tallinn, Veho, Redgate Capital, Saunum, Tele2, IuteCredit, Compensa, Aufort, Mobire, Matkasuvilad.ee, Ivo Nikkolo, WineFortune, Karupoeg Puhh jpt.

🎉InvesteerimisFestival 2024 ESINEJAD, PROGRAMM ja PILETID👉 https://investeerimisfestival.ee/

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond