Postitatud

Kuidas tunda ära võitjaid – Peep Vain

Peep Vain: minu eduka investeeringu juures on suur osa rämedal vedamisel

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2021 toimunud Peep Vainu esinemine teemal “Kuidas tunda ära võitjaid?”.

Peep Vain tunnistas, et suur osa Pipedrive’i kui eduka investeeringu põhjuseks oli vedamisel. Ta lisas, et tal on rämedalt vedanud ning tõi välja, et ei maksa ennast ülemäära tähtsustada, et olen edukas võitjate leidja. Tema sõnul tuleb inimesel tunnistada vedamise faktori tähtsust ning samas ka enda osalust õnnestumises.

Võitjate leidmisel tõi Vain välja punktid, millele tasub mõelda enne otsuste tegemist, ning tema sõnul peaks leidma inimesega seose või klapi. „Kui kellegagi kohtute, siis kui hästi teab ettevõtte juht, mida ta teeb, valdkonda, toodet ja konkurentsi,“ rääkis Vain. Tema sõnul peavad eesmärgid ja visioon olema mõistlikult perspektiivikad ning reaalsustaju ja optimism peavad olema tasakaalus.

Peep on autor, koolitaja, ettevõtja ja tehnoloogiafirma Pipedrive esimene investor. Teda võib lugeda Eestis kliendikeskse müügi ja inimese- ning tulemuskeskse juhtimise koolituste teerajajaks. Lisaks on Peebu sulest ilmunud ka raamat “Kõige tähtsam küsimus”, kus ta julgustab inimest paremast elust unistama ning näitab, kuidas nutika eesmärgistamise ja pühendunud pingutuse abil selleni ka reaalselt jõuda.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastist või videost. 

Järgneb Äripäeva lugu toimunud esinemisest, mille on kirja pannud Jaan Martin Raik. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 2. juulil, 2021.

Kõige olulisem mõõdik

Kõige olulisemaks mõõdikuks leiab Vain, kas sa soovid veel selle inimesega kokku saada. Ta soovitab proovida, kas vestlus väsitab või hoopis annab energiat ja emotsioone. Võitjate puhul on märgata ka enesekindlust ja eneseusku ning samuti vaimustust oma tegevusest, eesmärkidest või tulevikust.

„Võitjad on targad ja teravad, saavad kiirelt seostest aru. Tõelised tuusad ei püüa olla keegi teine või näidelda. Võitjal on mingid teod ette näidata,“ rääkis Vain. Ta lisas, et tasub otsida inimesi, kes sinu stiiliga sobituvad – ainult siis on võimalus leida koostööpartnereid.

„Endalt küsiks seda, kas ja kui väga mind huvitab see inimene ja selline äri ning kuivõrd oluline on see, kui see inimene võidab või jõuab kaugele oma ettevõttega,“ tõi Vain välja. Vain usub, et mida vanemaks saad, seda rohkem õpid tunnetama ja usaldama ennast ning sügavamalt mõtlema, kui meeldiv see inimene on ja mis emotsioon hetkest tekib.

InvesteerimisFestival 2021

  • Tänavu seitsmendat korda toimunud InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Toimus 2.–4. juulil Harjumaal Padisel.
  • Tõi kokku enam kui 1000 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Timo Rein, Vishen Lakhiani, Peep Vain, Ornella Jõgi, Andres Viisemann, Kaja Kallas, Urmas Sõõrumaa jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinna börs, Mercedes-Benz Eesti, Funderbeam, Tavid, Tallinna Vesi, Õhtuleht jpt.

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond