Kuidas investeerime meie ehk Marko ja Markuse investeerimispõhimõtetest, kogemustest ja õppetundidest
Seekordne Investeerimisklubi saade on omamoodi eriline. Esiteks, me tähistame selle episoodiga podcast’i esimest tegevusaastat ehk ühe aastaringiga oleme võõrustanud 20 investorit, 20 saates, ühtekokku pea 200 000 kuulamisega. Teiseks, me oleme esmakordselt nii võõrustajad kui ka külalised ehk arutame teineteise (Marko ja Markus) investeerimispõhimõtetest, portfellidest, edu toonud strateegiatest ja väärtuslikest õppetundidest.
Marko Oolo on ettevõtja ja investor – Investeerimisklubi kaasasutaja ja podcasti üks kaas-saatejuhtidest, möödunud suve suursündmuse InvesteerimisFestival peakorraldaja ja heategevusfondi Igavene Heategu asutaja. Igapäevaselt toimetab Marko riskiinvesteeringute fondi Superangel investeeringute juhtimise ning meediaettevõtte Marathon Studios juhtimisega.
Markus Roogna on jaeinvestor, olles aktiivselt tegelenud investeerimise ja investeeringute analüüsiga juba ülikooli algusest saadik. Lisaks on ta Investeerimisklubi podcasti üks kaas-saatejuhtidest. Igapäevaselt töötab Markus rahvusvahelises konsultatsiooniettevõttes PwC Advisors tehingute nõustajana, toetades Baltikumi suuremaid ettevõtete ostu- ja müügitehinguid.
NB! On oluline mainida, et ükski saates mainitud platvorm, varaklass ega investeerimisstrateegia ei ole soovitusliku iseloomuga. Kõik saates räägitu põhineb saatejuhtide isiklikul arvamusel. Enne investeerimisega alustamist on tugevalt soovituslik teostada enda analüüs ja hinnata investeeringut johtuvalt enda riskiprofiilist. 🙂
Saate esimeses pooles usutleme isiklike finantside haldamise põhimõtetest ning juhatame sisse oma investeerimisteekonna ja -portfelli kujunemise lood. Arutleme:
- Millised on meie põhimõtted isiklike finantside haldamisel?
- Millised olid meie esimesed investeeringud, milline on portfell täna?
- Miks oleme just selliste varaklasside/instrumentide kasuks otsustanud?
Jätkame fookusega meie laenupõhiste investeeringute teemal ning arutame:
- Millistes ühisrahastusportaalides me täna aktiivselt toimetame? Milliseid strateegiaid kasutame?
- Millised on põhimõtted ühisrahastusportaalide väliste laenude analüüsil ja väljastamisel?
- Millised on peamised riskid portaaliväliste laenude puhul?
Liigume edasi osaluspõhiste investeeringute pärusmaale ehk võtame fookusesse strateegiaid üksikaktsiatega, aktsiafondidega ja kasvuettevõtete osalustega. Arutleme:
- Millistest põhimõtetest johtuvalt investeerime börsil noteeritud indeksfondidesse (ETF-id) ja noteeritud üksikaktsiatesse?
- Milliseid strateegiaid ja printsiipe rakendame kasvuettevõtetesse investeerimisel?
Saate lõpetame erinevate vaatamis-, lugemis- ja kuulamismaterjalide soovitustega.
Investeerimisklubi tiimiga oleme meeletult tänulikud kõikidele, kes on aidanud sellel projektil teoks saada – eesotsas Ahti Kaskpeit ja Marathon Studios fenomenaalse heli- ja videotöö eest. Vähemalt sama suur tänu kõikidele meie saatekülalistele ja kuulajatele/vaatajatele – teiega on olnud fantastiline seda teekonda käia, teadmisi, mõtteid ning kogemusi vahetada. Cheers!
Meie soovitused lugemismaterjali osas:
- Jaak Roosaare “Rikkaks Saamise Õpiku” seeriad
- Blogi dividendinvestor.ee
- Blogi p2p-millionaire.com
- Blogi Kukkur – Tõnu Mertsina
- Blogi Rahapuu
- LHV Balti analüüsid
Meie soovitused muu infovoo osas:
- Facebooki grupp Mintos Fellows
- Facebooki grupp P2P Investment Fellows
Meeskond:
Marko Oolo, Markus Roogna, Ahti Kaskpeit
Lisaks:
- Ühine ka investorite Facebooki grupiga, et osaleda aruteludes ja saada põnevat infot https://www.facebook.com/groups/1591687221066735/
- Investorile kasulikud exceli põhised tööriistad leiad siit: https://investeerimisklubi.ee/tooriistad/
- Kiika, milliseid keskkondi Investeerimisklubi eestvedajad soovitavad: https://investeerimisklubi.ee/investeeri/
- Kui soovid õppida veelgi rohkem varaklasside, börsiaktsiate või ühisrahastuse kohta, siis külasta Investeerimisklubi instituuti: https://investeerimisklubi.ee/instituut/
NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.