Postitatud

Praktikandist LHV juhiks – Madis Toomsalu

Madis Toomsalu lugu – praktikandist LHV juhiks

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2020 toimunud esinemine pealkirjaga “Praktikandist LHV juhiks”. Redgate Capital EdulooLaval rääkis oma kogemuslugu LHV Groupi tegevjuht Madis Toomsalu.

LHV juht Madis Toomsalu, kes kahekümnendates jättis pooleli kaks ülikooli, jõudis tänu kaitseväes kaassõdurite poolt näidatud riskifondi ulmelise tootluse graafiku nägemisele äratundmisele, et finantsmaailm on tema kutsumus.

Madis Toomsalu on omandanud 2009. aastal Tallinna Tehnikaülikoolis bakalaureusekraadi ärikorralduse erialal ja 2011. aastal magistrikraadi avaliku sektori rahanduse erialal. Madise karjäär LHV-s sai alguse 2007. aastal aktsiaanalüütikuna. 2009.aastal sai LHV pangalitsentsi, mille järel asus Toomsalu tööle krediidianalüütikuna ning paar aastat hiljem juba krediidianalüüsi osakonna juhina. 2012. aastal sai Madisest panga krediidijuht ja krediidikomitee liige ning 2014. aastast krediidikomitee esimees. Olles LHV-s olnud juba ca 7 aastat valiti ta 2016. aastal LHV Groupi tegevjuhiks.

Madise ägedast teekonnast LHV juhiks saad kuulda ja vaadata lähemalt podcastis või videos.

Järgneb Äripäeva lugu toimunud arutelust, mille on kirja pannud Anu Lill. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 3. juulil, 2020.

Madis Toomsalu konarlik teekond pooliku haridusega praktikandist LHV juhiks

Madis Toomsalu rääkis täna õhtul investeerimisfestivalil, kuidas esimene tunne, et tema töine valdkond võiks tulevikus olla majandusega seotud, oli siis, kui keegi küsis temalt kui noorel poisilt, kelleks ta saada tahab. Nähes ajakirjas klantspilte pankuritest, kes sõitsid Ferraridega, oli Toomsalu kindel: pankuriks. Tol ajal oli tavaks, et kõik läksid õppima majandust ja juurat. Klantsajakirjad näitasid pilte uhket elu elavatest rikastest pankuritest ja nii lasi noormees end kaasa haara rahaga kaasnevast glamuurist.

“2004. aastal olin Narva-Jõesuus kaitseväeteenistuses, kus käisin 2 kuud Eesti riigi piiri valvamas koos päris piirivalvuritega. Saime kordonis õhtuti maailma asju arutada. Mulle näidati ühte joonlauaga tõmmatud sirget ja öeldi, et see oli mingisuguse fondi iga-aastane tootlus 25%. Hiljem mõistsin, et see pidi olema pettus, aga tookord paelus mind idee raha kasvamisest. Ma lihtsalt klikkisin selle sõnumiga, et finantsturgudel võib rikkaks saada,” rääkis Toomsalu.

Ajateenistuse lõppedes tuli Toomsalu pärast kaht aastat õppimist ära eraülikoolist. See oli juba teine tema pooleli jäänud ülikool, sest enne seda oli ta TTÜs õppinud tehnikat.

“Mind eksmatrikuleeriti ja nii olin 24aastasena pooliku haridusega. Hakkasin vabal ajal seminaridel käima, LHV foorumit lugema ja optsioonidega kauplema. Tegin ka väikest kaatriäri,” rääkis Toomsalu heitlikus perioodist oma teel pankuriks. USAst tõi ta oma äripartneritega 24meetriseid kaatreid. Kuus tehti vaid paar müügitehingut, seega oli tal endiselt palju aega.

“2005. aastal, olles juba iga päev LHV foorumites lugenud ja kirjutanud, mõtlesin, et peaksin sinna tööle minema, sest olin nii seotud sellega. Aga enesekindlust polnud,” nentis Toomsalu. “Arvasin, et seal on kindlasti 17aastased lapsgeeniused, aga mina juba kahekümnendate keskpaigas. Nii läksin enne siiski ülikooli ja kandideerisin LHVsse praktikale alles kaks aastat hiljem, olles teinud üle 1000 optsioonitehingu,” ütles ta.

Praktikakoht LHVs mängis Toomsalu elus ja karjääris tohutut rolli. Kõigepealt läks kaks aastat aega, et sellest unistada. Alles Audentese kolmandal aastal julges ta päriselt kandideerida. “Oluline oli see praktikakoht selle poolest, et kui leiate enda väärtustega sobiva koha, siis see muutub äärmiselt tähtsaks elus,” selgitas Toomsalu festivalikülalistele. “Olin selle praktikandikohaga samastunud juba kaks aastat tagasi ja sain elu õppetunni – pühendumust tasustatakse,” ütles ta.

2009. aastal sai LHV panga litsentsi ning Toomsalu karjäär liikus ülesmäge. Et Audentese ülikool liitus TTÜga, st oli Toomsalu tagasi oma esimeses ülikoolis ning sai sealt magistrikraadi ja astus doktorisse.

Madis Toomsalu soovitused edu saavutamiseks

“Otsige väärtusi, olge kannatlik, pühendumus tasub ära. Reeglina natuke hiljem kui ise ootate, aga siiski. Rõhuge oma tugevustele ja arendage neid edasi. Nõrkustega võiks tegelda nii palju, et nad oleks vähemalt keskmisel tasemel. Oluline on näha trende ja teha õigel ajal oportunistlikke samme.”

Samas soovitas Toomsalu olla mõõdukas. Ei pea üle töötama ning lisaks tööle on oluline ka hea uni, trenn, toit ja aeg perele. „Vormeliauto teeb ka boksipeatuse. Kui see vahele jääb, siis kaugele ei jõua,” nentis ta.

Kõikide vooruste kõrval peaks olema ka üks surmapatt ja tema puhul on see ahnus heas mõttes. “See on negatiivne sõna, kuid kapitalism ja turumajandus on see, mida inimene tahab, et paremini elada. Majanduskasv ei pea olema eesmärk omaette, see on tegevuse tulemus. Inimloomuses on see, et homme oleks parem,” rääkis ta. Kui lisada kõikidele voorustele ka üks surmapatt ehk näiteks ahnus positiivses mõttes, siis on inimesel lootust saada elus väga häid tulemusi, rääkis ta. “LHV-l on see kombinatsioon olemas ja olen ka püüdnud seda kasvatada. Äkki nii jõuabki praktikandi kohast kaugemale,” ütles Toomsalu.

Festivali külalise küsimusele, kui palju maksab LHV aktsia viie aasta pärast, andis Toomsalu selge matemaatilise vihje: aktsia hinna arvutamiseks tuleb aluseks võtta LHV plaan iga-aastaselt kasvatada omakapitali tootlust 20%.

InvesteerimisFestival 2020

  • Toimus 3–5. juulil Harjumaal Padisel
  • Tõi kokku ligi 1000 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Joakim Helenius, Rain Rannu, Kaidi Ruusalepp, Alar Tamming jpt
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Funderbeam, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinna börs, Tavid, Rahandusministeerium, Õhtuleht jpt

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond