Postitatud

Kapitalisti pihtimus: edu valem – Raivo Hein

Raivo Hein: elus on tähtsamatki peale investeerimise

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2021 toimunud Raivo Heina esinemine teemal Kapitalisti pihtimus: edu valem.

InvesteerimisFestivalil rääkis ettevõtja ja investor Raivo Hein, et inimesed peaks rohkem tähtsustama oma tervist ja tasakaalu elus. Investeeringute osas vaatab ta jätkuvalt finantssektori poole.

Raivo Hein rääkis investeerimisfestivalil, et oleme ühiskonnas jõudnud punkti, kus arvatakse, et kui sul on palju raha või oled kuulus, siis sa oled edukas. „Mina vaidleks sellele vastu. Edukas on see inimene, kes suudab pakkuda mingit asja, mida teine pool vajab. Raha on vaid jääkprodukt,“ rääkis Hein. Ta lisas, et väga edukas võib olla inimene, kellel ei ole üldse raha.

Raivo on ettevõtja, investor ning visionäär. Ta on tegutsenud nii panganduses, energeetikas, jaekaubanduses kui ka kinnisvarainvestorina. Samuti on ta asutanud Eesti suurima tööpakkumiste portaali CV keskus. Hetkel tegutseb Raivo LHV Groupi nõukogus. Lisaks eelmainitule on Raivo ka kopteripiloot, tuntud astrofotograaf ning suur käekellade entusiast.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastis või videos. 

Järgneb Äripäeva lugu toimunud esinemisest, mille on kirja pannud Jaan Martin Raik. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 3. juulil, 2021.

Edukus tuleb inimese seest

„Ma arvan, et olen selles mõttes edukas. Lähen hommikul trenni, pärast seda vaatan, kas on midagi muud teha. Võib-olla teen veidi tööd ja vastan meilidele. Peale lõunat viskan külili ja loen raamatut. Mõnikord vaatan taevast ja mõnikord jään lihtsalt tukkuma,“ kirjeldas Hein oma tavapärast päeva.

Heina sõnul tuleb edukus inimese seest ning vastavalt enda tunnetusele tasub mõelda, kas peaks elus midagi muutma või on kõik hästi.

„Majanduslik vabadus on kõik tore, aga vananedes muutud sa iseendale või kellelegi teisele koormaks,“ rääkis Hein. Me kõik sooviksime surra vanadusse, aga see eeldab, et sa oled terve. Hein tõi välja, et suremise protsess võib olla väga pikk ja seda inimesed ka kardavad.

Soovitab jätkuvalt finantssektorit

Põgusalt peatus Hein ka investeerimissoovitustel. Ta tõi välja, et tasub vaadata kinnisvara- ja finantsteenuseid pakkuvate ettevõtete poole, sest need toodavad raha. Muidugi soovitas ta investeerida ka tervisesse ja liikumisse, et saaks nautida oma tehtud tööd ka vanemas eas.

Hein tõdes, et ta on jätkuvalt ka krüptovaluutat ostnud. „Nii nagu aktsiatega, olen ma krüptoga kogu aeg ostupoolel,“ rääkis Hein. Ta rääkis, et samas on suure languse ajal väga raske järjepidevalt edasi osta.

Enda suurimaks veaks peab Hein seda, et ei teadvustanud varem hariduse ja harituse tähtsust. Ta tõi välja, et lastele peaks kindlasti õpetama investeerimist ja rahaga seotud teemasid, ning soovitas lastevanematel julgustada enda võsukesi ka spordiga tegelema.

InvesteerimisFestival 2021

  • Tänavu seitsmendat korda toimunud InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Toimus 2.–4. juulil Harjumaal Padisel.
  • Tõi kokku enam kui 1000 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Timo Rein, Vishen Lakhiani, Peep Vain, Ornella Jõgi, Andres Viisemann, Kaja Kallas, Urmas Sõõrumaa jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinna börs, Mercedes-Benz Eesti, Funderbeam, Tavid, Tallinna Vesi, Õhtuleht jpt.

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond