Postitatud

Minu portfell 400K’st 1M’ni – Rahakratt

Rahakrati vältimatul teel miljokaks on vaid üks takistus

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2021 toimunud Rahakrati esinemine teemal “Minu portfell 400K’st 1M’ni”.

“Alguses tahtsin lihtsalt olla miljokas,” rääkis rohkete nimetustega rahablogija Rahakratt kaks aastat tagasi raadiosaates “Investor Toomase tund”. Nüüd, kui eesmärk oluliselt lähemal ning 392 000eurone portfell raske kandamina kaasas, jõudis sendiblogija Investeerimisfestivali ettekandes järelduseni, et tegelikult pole sellega kuhugi kiiret.

“Ma ei ole kunagi nii raskel teemal rääkinud, seepärast ka sissejuhatust venitan. Praegu võin ükskõik mida rääkida, midagi ei muutu,” vestles rahablogija laval Kallaste tallu kogunenud investeerimishuvilistega, teemaks: kuidas kasvatada 400 000eurone portfell miljoniliseks.

Varasem suur eesmärk on minetanud aga ajas oma tähtsust. “On see mill või ei ole, see on kõigest number. 400 kilo pakub sellist elukvaliteeti, et saan enda aega juhtida, hea elu hakkab palju varem. Käin rannas, käin trennis, tööd pole see kuu teinud. Elu on päris hea. Justkui lasteaialapse elu,” mõtiskles Rahakratt, nagu ikka, tuvi mask peas ning portfell käes. “Kui jõuan millini paari aastaga, siis on päris hästi, siis võib olla õnnelik. Ise nii palju stressata pole mõtet, aeg on see, mis mängib sinu kasuks.”

Rahakrati pseudonüümi taha varjunud investor, blogija, filosoof, heategija ning iidol, kes on Mandri-Eesti loetuima finantsblogi autor ja kahekordne Eesti blogiauhindade rahakategooria võitja. 2015. aasta suvel investeerimisega alustades teenis Rahakratt Eesti keskmist palka. Tänaseks on ta palgatööst loobunud ning tema portfell läheneb poolele miljonile. Ta peab end keskmiseks eestlaseks ning näitab oma blogis ausalt ja konkreetselt, kuidas lihtne inimene saab ilma kõrvalise abita teha ära ise väga palju selleks, et saada rikka(ma)ks.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastis või videos. 

Järgneb Äripäeva lugu toimunud esinemisest, mille on kirja pannud Priit Pokk. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 3. juulil, 2021.

Ära võrdle ennast tippudega

Suur koorem ning peamine takistus sel kasvuteel tuleb krati sõnul ühest ja samast stressiallikast – jälgides seda, kuidas tegutsevad teised edukad investorid. Nii vaatas Rahakratt enne pilkude tulevärgi alla sattumist lava taga pikalt, kuidas tuntud investor Kristjan Liivamägi oma 1,2 miljoni eurose ehk kolm korda suurema portfelliga andis raadiointervjuud. Temast sai rääkida ka teisel pool telgi seina.

“Kohtusin Kristjan Liivamägiga enne, andsin proovida oma 400kilost portfelli. Hoidis kahe näpuga üleval, ta ei pannud tähelegi, et portfell käes oli. Nii ebameeldivad tüübid on siin,” märkis Rahakratt.

Seetõttu soovitas ta korduvalt mitte võrrelda ennast nendega, kes on oma raha kasvatamisega jõudnud juba mäe tippu. “Võrdlemine on hästi ohtlik, võrdlemine tapab. See takistab millini jõudmist, hakkad vigu, lollusi tegema. Halb tuju on garanteeritud. Võrdle ikka endaga!” Kaks aastat varem Investeerimisfestivalil esinedes kandis rahablogija endaga kaasas alles 100kilost portfelli.

Üksi pusides kaugele ei jõua

Ühes asjas olid aga nii Liivamägi kui Rahakratt ühte meelt. Liivamägi, kes esines vahetult pärast rahablogijat, rääkis soojal suveõhtul, et tema portfell hakkas kasvama eriti innukalt pärast seda, kui investeerimine polnud enam tegevus, mida üksi omaette nokitseda, vaid appi tuli abikaasa. Sarnast mõttelendu näitas ka Rahakratt, kasutades selle illustreerimiseks küll väheke teist laadi situatsiooni: pilti, kus kaks meest koos ühe pissuaari juures asjatavad. “Seda milli üksi ära ei tee, see on päris raske. Olen end üritanud seltskondadesse viia, kes sarnast rada talluvad. Koosminemine kiirendab finišisse jõudmist, ärge pusige üksi.”

Selle kohta tõi ta näite ühest raamatust, kus räägiti lugu, kuidas koguti 10-liikmeline tiim kokku ning küsiti kõigilt, mis on nende unistus, olgu selleks eralennukiga lendamine või midagi muud. “Selgus, et see kümnene inimeste ring, nende kõikide unistused said tehtud. Kamba peale kõik tundsid kedagi, kes aitasid unistuse ellu viia. Inimestega suhtlemine andis nii palju, et 10 inimest said oma unistuse ära tehtud.”

InvesteerimisFestival 2021

  • Tänavu seitsmendat korda toimunud InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Toimus 2.–4. juulil Harjumaal Padisel.
  • Tõi kokku enam kui 1000 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Timo Rein, Vishen Lakhiani, Peep Vain, Ornella Jõgi, Andres Viisemann, Kaja Kallas, Urmas Sõõrumaa jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinna börs, Mercedes-Benz Eesti, Funderbeam, Tavid, Tallinna Vesi, Õhtuleht jpt.

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond