Postitatud

Keset ööd palgatööst loobunud investor sai vähem kui 10 aastaga miljonäriks – Kadri Mäsak

Investor ja ettevõtja Kadri Mäsak võttis 10 aasta eest endale eesmärgi saada finantsvabaks. Amps oli priske, sest arvutuste järgi, millega saab igaüks oma finantsvabaduse piiri välja arvutada, sai tema finantsvabaduse hinnaks miljon eurot.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud Kadri Mäsaku esitlus kes rääkis teemal “TEEJUHT: kuidas saada miljonäriks. Rikaste üllatavad saladused.

Mäsak meenutas Investeerimisfestivalil ööd, mil ta tegi elumuutva otsuse. See oli täpselt kümme aastat tagasi: 2013. aasta juulis.

“Mul oli üks selline öö, kus ma ei suutnud magama jääda. Ma olin päris korralikult ületöötanud. Töömõtted käisid peas kogu aeg: mis ma sellega teen, mis ma sellega teen. Mul oli puhkus olnud juba poolteist kuud, mis ei tähendanud, et ma tööd ei teinud. Kuskil poole kolme aegu ma ajasin oma abikaasa üles ja ütlesin: tead nüüd on niimoodi, et ma tulen palgatöölt ära,” rääkis Mäsak.

Palgatööl oli ta mõistnud, et tema tugevus on ettevõtete finantsnõustamine. “Ma olin teada saanud, et ma olen sigahea finantsnõuandja nendes olukordades, kui numbrid välja ei jookse. Minus tekib tõsine hasart, kui kuskilt on miljon või kaks puudu. Ei lähe ettevõttel hästi, mis siis tuleks teha, mida sättida – see on see, mis mulle meeldib,” rääkis Mäsak.

Nii hakkaski Mäsak enda ettevõtte alt oma oskusi müüma, kliendid tulid tema juurde ja tema endine tööandja läks pankrotti.

Järgneb Äripäeva lugu toimunud esinemisest, mille on kirja pannud Kristjan Kurg. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 9. juulil, 2023.
Kuidas enda finantsvabadus välja arvutada?

Koos palgatöölt lahkumisega hakkas toona 29aastane Mäsak püüdlema eesmärgi poole saada hiljemalt 40. eluaastaks finantsvabaks.

Kõigepealt tahtis ta aga enda jaoks numbriliselt paika panna, kus tema jaoks finantsvabadus algab. Omale sobiva valemi leidis ta Thomas J. Stanley ja William D. Danko raamatust “Naabermaja miljonär”.

Leitud arvutuskäiguga sai ta arvutada, kui palju peaks inimesel olema vara, et ta võiks tunda end majanduslikult kindlana. Selleks tuleb korrutada oma vanus aastase maksueelse sissetulekuga ja jagada kümnega. Mäsak tundis end sel hetkel juba kindlana, kuid varakamate sekka jõudmiseks korrutas ta enda netovara eesmärgi veel kahega.

Seejuures rõhutas ta, kui oluline on hinnata just netovara, kuna suur maja, kallid riided, kell või auto ei näita inimese varakust. “Te ei tea, kui palju on seal laenu ja liisingut taga,” märkis Mäsak. Netovara saamiseks tuleb varadest lahutada kohustused.

Finantsvabaduse eesmärgi veelgi täpsemaks paika seadmiseks arvutas Mäsak välja enda raha teeniva netovara. See tähendab, et varast on välja jäetud isiklik auto ja maja, mis raha ei teeni ning lahutatud kohustuste jääk.

Sealt edasi lõi Mäsak kokku, kui palju tal kulub aastas oma elamiskuludeks raha ning arvutas, kui palju teenivad tema investeeringud keskmiselt tootlust. Seejärel sai ta arvutada, kui suur peab olema tema raha teeniva netovara suurus, et tulu investeeringutest kataks kõik kulud – see kõik ongi finantsvabaduse hind.

Mäsak rõhutas, et kui inimene arvutab enda tänaste kulude pealt finantsvabaduse hinna ja seab endale eesmärgi, mis aja pärast ta finantsvabaks saada tahab, tuleb arvestada ka inflatsiooniga. Kuna hinnad ja sellega ka aastased kulud kasvavad, nihkub ka finantsvabaduse hind aina kõrgemale.

Suur eesmärk motiveeris pingutama

Nüüd sai Mäsak välja arvutada, et tema finantsvabadus saabub miljoni eurose investeerimisportfelliga ja nagu mainitud, tahtis ta selleni jõuda 10 aastaga. Sihtpunkt ja ajaraam paigas, sai ta endale joonistada oma eesmärgist graafiku, millega ennast rasketel hetkedel motiveerida.

“Teatud aegadel ma tegin tööd niimoodi, et mul oli kolm ekraani ees lahti. Kolmas ekraan oli see pilt graafikust. Iga kord, kui läks tuju ära, vaatasin seda pilti ja mõtlesin: “Suudan küll, teen selle projekti ka ära” ja tegingi,” meenutas Mäsak.

Tänu oma eesmärgi ja tootluste graafikule panemisega sai ta ka aru, millistesse varaklassidesse investeerimine tema portfelli piisavalt kiiresti ei kasvata.

Näiteks mõistis Mäsak, et ühisrahastus tema jaoks ei toimi. Ta kulutas ühisrahastuse investeeringutele palju aega, aga pani sinna vähe raha, kuna oli riskikartlik. Seetõttu need investeeringud tema netovara oluliselt ei kasvatanud. “Ma justkui sibilisin ja tegin tööd selle kallal, aga tegelikult mingit olulist muutust ei olnud,” rääkis ta.

Suurema edu tõi Mäsakule üürikinnisvarasse investeerimine. Ta kasutas oma finantsoskusi, et pankadest võimalikult headel tingimustel laenu saada.

Kinnisvarainvesteeringud viisid ta portfelli lendu ja lõpuks jõudis ta miljoni euro suuruse portfellini paari aasta eest ehk enne enda 40. eluaastat.

Sel hetkel oleks ta võinud jalad seinale lüüa, aga kuna finantsnõustamise töö talle meeldib, siis pole ta sellest loobunud. Nüüd saab ta lihtsalt valida, millal ja kui palju ta tööd teeb. “Mulle meeldib ärgata hommikul üles ja tegeleda ainult nende kohustustega, mida ma ise olen endale võtnud.”

Tegelikult ei ole pärast nii intensiivset aastaid kestnud pingutust hoo maha võtmine lihtne, tõdes Mäsak. “Sellest palju ei räägita. Mul võttis kaks aastat aega, ma tunnen et ma nüüd vaikselt hakkan oma mindseti (mõtteviisi – toim) muutma, et ma panen ennast esimeseks. See ei tule siis, kui sul on mingi summa koos, sest sa oled kogu aeg elanud mingit hoopis teistmoodi elu,” rääkis ta.

InvesteerimisFestival 2023

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Üheksas InvesteerimisFestival toimus 7.–9. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1600 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines enam kui 40 oma ala tippu: Tanel Padar, Kristel Kruustük, Katri Teller, Triin Hertmann, Jaak Roosaare, Kristjan Tamla, Kristi Saare jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, Ignitis, Lightyear, Enefit Green, TKM Grupp, DelfinGroup, Valge Klaar, Eleving, Õhtuleht, Grünfin, Tallinna Vesi, iknowa , Nasdaq Tallinn, Veho, Redgate Capital, Saunum, Tele2, IuteCredit, Compensa, Aufort, Mobire, Matkasuvilad.ee, Ivo Nikkolo, WineFortune, Karupoeg Puhh jpt.

🎉InvesteerimisFestival 2024 ESINEJAD, PROGRAMM ja PILETID👉 https://investeerimisfestival.ee/

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond