Postitatud

Keemiatudengist LHV Panga juhiks – Kadri Kiisel

Erialavahetus andis tänasele LHV Panga juhile Kadri Kiiselile võimaluse kandideerida töökohale, kus ta sai tuule tiibadesse.

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud Kadri Kiiseli esitlus kes rääkis teemal “TEEKOND TIPPU: Keemiatudengist LHV Panga juhiks.”

Kiiseli sõnul on oluline, et inimesed leiaksid endale käiviti ja teeksid asju kirega. „Ärge mõelge liiga palju üle. Tegelikult juhtuvad head asjad inimestega, kes teevad,“ rääkis Kiisel. „Tihtipeale tulebki lihtsalt kuskilt alustada.“

Oma surmapatuks peab Kiisel laiskust ja ainuke asi, mis aitab tal sellega võidelda, on teda käivitav keskkond. Ta lisas, et LHVs lülitati tema käivitusnupp sisse ja see on viinud ta pangajuhi positsioonini.

Järgneb Äripäeva lugu toimunud esinemisest, mille on kirja pannud Marge Aaslaid. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 9. juulil, 2023.

Investeerimisfestivalil esinenud Kadri Kiisel oma portfelli suurust laval küll välja ei öelnud, kuid märkis, et tema LHV osalus on oluliselt suurem kui 400 000 eurot.

Oma pangajuhiks saamise teekonnale tagasi vaadates rääkis Kiisel, et 90ndate lõpus ei olnud tal palju valikuid, mida ülikooli õppima minna, kuna majandus ja juura teda tollal ei kõnetanud. Kui Tallinna Tehnikaülikool tuli välja uue erialaga, otsustas Kiisel seda proovida ja läks õppima keemiat ja keskkonnakaitset. Juba poole aastaga sai Kiisel aru, et kõrgem keemia pole tema jaoks, kuid kuna ta asju pooleli ei jäta, tegi eriala siiski lõpuni.

Kiisel rääkis, et talle on alati meeldinud omada isiklikku raha, mistõttu käis ta juba noorena suviti tööl. Püsivalt tööle läks ta ülikooli kolmandal kursusel, töökohaks sai tööstusettevõtetele veetöötlusseadmete müümine. Kokku töötas ta seal kolm aastat.

Järgmisel töökohal sai Kiisel juba juhtimiskogemuse kolme alluvaga ostujuhina, kus toimetada tuli metalli- ja lukutarvikutega. “Siis sain aru, et keemiku haridusega kaugele ei jõua, läksin magistriõppesse majandust õppima ning valisin finantsjuhtimise suuna,” rääkis Kiisel. See otsus avas talle ka võimaluse kandideerida LHVsse.

Oma surmapatuks peab Kiisel laiskust ja ainuke asi, mis aitab tal sellega võidelda, on teda käivitav keskkond. Ta ütles, et LHVs lülitati tema käivitusnupp sisse ja see on viinud ta pangajuhi positsioonini. “Pane mu ette mingi probleem ja see käivitab mind,” ütles Kiisel.

2011. aastal kandideeris Kiisel LHV kontori juhiks. Sel hetkel töötas ettevõttes 70 inimest ja kliente oli umbes 30 000, pank oli välja tulemas oma pangakaardiga. “See oli periood, kus teha tuli kõike,” rääkis Kiisel ja lisas, et tema õnn oli see, et koguaeg tuli lahendada klientide probleeme olukorras, kus pole veel kõiki lahendusi. Lõpuks on vaja kliendi jaoks probleem ära lahendada ja seda peab Kiisel oma edu aluseks LHVs.

2018. aastal sai Kiisel LHV jaepanganduse juhiks ja juhatuse liikmeks. Jaepanganduse aja jooksul kujunes tal välja suur majasisene võrgustik. Kombinatsioon selgest visioonist ja ettevõttega kattuvatest väärtustest on aidanud teda hoida värskena, ütles Kiisel.

“Kui hakkan muutuma laisaks, siis panen end ise olukorda, kus pean midagi uut juurde õppima või mingeid uusi olukordi lahendama. Nii on tekkinud spiraal, kus laiskus ei saa võimule,” jagas Kiisel oma võitlust laiskusega.

Juba paar aastat hiljem sai Kiiselist LHV panga juht. Kiiseli sõnul on teised teda iseloomustanud kui tulemustele ja eesmärgile orienteeritud juhti, kes laseb inimestel vabalt tegutseda. Ka on Kiiselit kirjeldatud kui juhti, kes ei taha neli korda ühte ja sama ajsa öelda, on konkreetne ja peab lugu headest suhetest, kuid ei ole liiga empaatiline.

“Ma ise väga usun tugevuspõhisesse juhtimisse. Kui sa saad oma tugevusi rakendada, siis juhtuvad võimsad asjad,” tõdes Kiisel. Tema edu taga on teised inimesed, läbi nende saavutab ta enda sõnul edu. Lisaks nimetab ta kahte põhjust, mis on viinud ta eduni: abikaasa, kes ei lase laiskusel esile tulla ja see, et ta kandideeris LHVsse. “Võibolla on mu edu taga ka see, et olen naine panganduses, milles ma ise midagi erilist ei näe, aga väljapoolt tunnetavad inimesed seda teisiti,” selgitas Kiisel.

Kiiseli sõnul on Eesti peagi olukorras, kus tänased noored hakkavad juba viie aasta pärast sisenema tööturule olukorras, kus iga mehe kohta on kolm naist. See loob kiiresti ka olukorra, kus naisjuhtide osakaal hakkab järsult suurenema, sest naised hakkavad rohkem karjääri tegema. “Viie aasta pärast pole enam midagi erilist, kui naine on tippjuht ning kümne aasta pärast ei pööra enam keegi sellele tähelepanu,” nentis Kiisel.

InvesteerimisFestival 2023

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Üheksas InvesteerimisFestival toimus 7.–9. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1600 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines enam kui 40 oma ala tippu: Tanel Padar, Kristel Kruustük, Katri Teller, Triin Hertmann, Jaak Roosaare, Kristjan Tamla, Kristi Saare jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, Ignitis, Lightyear, Enefit Green, TKM Grupp, DelfinGroup, Valge Klaar, Eleving, Õhtuleht, Grünfin, Tallinna Vesi, iknowa , Nasdaq Tallinn, Veho, Redgate Capital, Saunum, Tele2, IuteCredit, Compensa, Aufort, Mobire, Matkasuvilad.ee, Ivo Nikkolo, WineFortune, Karupoeg Puhh jpt.

🎉InvesteerimisFestival 2024 ESINEJAD, PROGRAMM ja PILETID👉 https://investeerimisfestival.ee/

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond