Postitatud

Minu investeerimispõhimõtted – Tanel Padar

Sihikindlalt investorite TOP-i: Tanel Padari portfell paisub kindla põhimõtte toel

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2023 toimunud Tanel Padari esitus teemal “Minu investeerimispõhimõtted”.

Tanel Padar jagas Investeerimisfestivalil oma kogemust, mille kohaselt toob investeerimises edu oma peaga mõtlemine. Ta tunnistas, et on raha kaotanud tavaliselt siis, kui on kogenud investorite eeskujul mõnda sündikaati investeerinud. Ta on õppinud, et võitude saavutamisel on kõige olulisemad aga sihikindlus ning võime oma peaga mõelda.

InvesteerimisFestivalil oma investeerimispõhimõtted osaliste ette laotades tõi ta ühe suure tõdemuse ja soovitusena välja, et tuleb leida need inimesed, kellele saab esitada lolle küsimusi – olgu nendeks siis Kristjan Liivamägi, Kristi Saare, Jaak Roosaare, Marko Oolo või keegi teine. „Tuleb välja, et nad armastavad lolle küsimusi, neile meeldib tundide kaupa rääkida investeerimisest,” rääkis Padar.

“Võta aega veidi ringi vaadata, veel ei ole hilja, jõuad elada…” – need laulusõnad ilmestavad ülihästi muusikuna tuntud Tanel Padari teekonda kunagisest rokkarist tervislike eluviiside propageerija ning tõsiseltvõetava investorini. Ta on pideva meedia tähelepanu all võtnud aega ning erinevatel teemadel ka ringi vaadanud, oma peaga mõeldes silmad avanud ning leidnud tee investeerimiseni.

Tanel Padar on InvesteerimisFestivali ja investor Toomase konverentsi regulaarne külastaja ning praeguseks on tal juba ka soliidne 6-kohaline investeerimisportfell. Tema nime võib leida Tallinna börsi investorite TOP1000 seast ning aktsiaportfelli alustaladeks on LHV Group ja Hepsor.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastis või videos.

Järgneb Äripäeva lugu toimunud esinemisest, mille on kirja pannud Jana Saarkoppel. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 7. juulil, 2023.

Sihikindlalt investorite TOP-i: Tanel Padari portfell paisub kindla põhimõtte toel

Tanel Padar tunnistas, et on raha kaotanud tavaliselt siis, kui on kogenud investorite eeskujul mõnda sündikaati investeerinud. Ta on õppinud, et võitude saavutamisel on kõige olulisemad aga sihikindlus ning võime oma peaga mõelda.

Padar on oma investeerimisteekonnal õppinud, et tegijatega võib küll nõu pidada, kuid nende järgi talitada ei maksa. Seda eriti riskantsete iduinvesteeringute puhul ning sündikaatidega liitumisel. “Kui sissepandud summa on sinu portfellist 10% ja tema omast vaid 0,1%, siis me oleme täitsa vale kohapeal, kui tema alustab 100 meetri jooksmist juba 90-nda meetri pealt ja mina aga algusest, siis me mitte kunagi ei jõua koos finišisse,” lisas Padar.

“Kui olen nüüd oma peaga mõelnud, siis suuri kaotusi pole olnud, aga nullilähedasi küll,” rääkis Padar Investeerimisfestivalil sellest, et raha paigutades on kõige olulisem mõelda oma peaga.

Kes ei riski, see šampust ei joo

Ettekande jätkudes rõhutas Padar, et kõige tähtsam on julgeda teha esimene samm. “Olge valmis võimalusteks ja valmis võtma riske, nautige teekonda, sest läbi oma vigade õpib.” Just sellise soovituse andis Tanel Padar Investeerimisfestivalil kuulajatele.

InvesteerimisFestivalil oma investeerimispõhimõtted osaliste ette laotades tõi ta ühe suure tõdemuse ja soovitusena välja, et tuleb leida need inimesed, kellele saab esitada lolle küsimusi – olgu nendeks siis Kristjan Liivamägi, Kristi Saare, Jaak Roosaare, Marko Oolo või keegi teine. „Tuleb välja, et nad armastavad lolle küsimusi, neile meeldib tundide kaupa rääkida investeerimisest,” rääkis Padar.

Ta tõi paralleele, et kui tema eelkõnelejal Kristel Kruustükil oli oma Marko(Kristel Kruustüki elukaaslane Marko -toim), kellele toetuda, siis ka temal on nüüd oma Marko, nimelt sõber Marko Oolo, kellega erinevaid investeerimisideid arutatakse.

Teise suure tõdemusena tõi Padar välja, et ükskõik, kui palju ta ka ei teeni, sai ta aru, et tema kulud kasvasid korrelatsioonis tuludega ja ainult säästmine ka tema jaoks ei toiminud. Suurimaks taipamiseks tema jaoks oligi see, et tuleb mõlemat meetodit käsikäes kasutada. “Minu jaoks toimis see kõige paremini, et ma justkui ei anna elukvaliteedis järgi ja samas ei rebi ennast täitsa tükkideks ka,” täiendas Padar.

Sihikindlus maksab

Rokkarist investor tõi välja enda edasiviiva jõuna just asjaolu, et ta justkui midagi väga hästi ei oskagi teha, aga ta on loomult sihikindel. Tema sõnul seab ta endale eesmärgi ja selle deadline’i ja liigub siis selle suunas edasi. “Isegi kui ma ei usu, et ma sellega hakkama saan, aga ma proovin,” lisas Padar.

Investeerimise vastu hakkas Padar huvi tundma alles 32-aastaselt, kui jõudis tõdemuseni, et üheksakümnendatel katkenud haridusteed tuleks jätkata ja et tal on suur soov saada üliõpilaseks. Ainukese takistusena tõi ta välja, et teda segas toona seda tegemast saamatajäänud keskharidus. Peale Täiskasvanute gümnaasiumi lõpetamist asuski ta õppima EBSi ettevõtlust ja ärijuhtimist, kuna see oli tema sõnul ainuke kool, kus ei olnud matemaatika lävendit.

Investeerimisfestivali osalistele iseloomustati Padarit just nii: “Võta aega veidi ringi vaadata, veel ei ole hilja, jõuad elada…” – need laulusõnad ilmestavad ülihästi muusikuna tuntud Tanel Padari teekonda kunagisest rokkarist tervislike eluviiside propageerija ning tõsiseltvõetava investorini. Ta on pideva meedia tähelepanu all võtnud aega ning erinevatel teemadel ka ringi vaadanud, oma peaga mõeldes silmad avanud ning leidnud tee investeerimiseni.

Rokkar Tanel Padar on InvesteerimisFestivali regulaarne külastaja ning praeguseks on tal juba ka soliidne investeerimisportfell. Tema nime võib leida Tallinna börsi investorite TOP1000 seast ning aktsiaportfelli alustaladeks on LHV Group ja Hepsor.

Kas Tanelist ka kunagi aasta investor võiks saada, seda me veel ei tea, kuid oma bändis ta sümboolselt selle tiitli võiks saada küll. Bändiproovides pidutsemise asemel visatakse õhku pigem investeerimise uusi ideid ning kaaslastele kingib Tanel jõulukinkideks hoopis investeerimisraamatuid.

InvesteerimisFestival 2023

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Üheksas InvesteerimisFestival toimus 7.–9. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1600 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines enam kui 40 oma ala tippu: Tanel Padar, Kristel Kruustük, Katri Teller, Triin Hertmann, Jaak Roosaare, Kristjan Tamla, Kristi Saare jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, Ignitis, Lightyear, Enefit Green, TKM Grupp, DelfinGroup, Valge Klaar, Eleving, Õhtuleht, Grünfin, Tallinna Vesi, iknowa , Nasdaq Tallinn, Veho, Redgate Capital, Saunum, Tele2, IuteCredit, Compensa, Aufort, Mobire, Matkasuvilad.ee, Ivo Nikkolo, WineFortune, Karupoeg Puhh jpt.

Kohtume järgmisel festivalil! 👉 https://investeerimisfestival.ee/

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond