Postitatud

Bulletproof investment strategies for today’s market – David Musu, Tõnu Toompark, Matti Vansén

Kinnisvaraeksperdid soovitavad: praegu peaks investeerima just nii

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2022 toimunud David Musu, Tõnu Toompargi ja Matti Vanséni esinemine teemal “Bulletproof investment strategies for today’s market”. Vestlust juhtis Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Simo Sepp.

InvesteerimisFestivalil toimunud Estateguru paneelil arutasid kinnisvaraeksperdid David Musu, Tõnu Toompark ja Matti Vansén, kuidas luua kuulikindlat kinnisvaraportfelli. Põhjusel, et kinnisvarahinnad on kriiside ajal kukkunud enamasti palju vähem kui näiteks aktsiaturud, peab Vansén seda praegustel aegadel sobivaks varaklassiks.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastis ja videos.

Järgneb Äripäevas ilmunud artikkel toimunud esinemisest. Artikli autor on Rudolf Stenar Saluoks. Artikkel ilmus 2. juulil 2022.

EstateGuru Soome juht Matti Vansén tõdeb, et kinnisvaras on kõrge võimendusega inimeste hulk suur, kuid tema sõnul leiab igal ajal põhjuse, miks investeerimist mitte alustada.

InvesteerimisFestivalil toimunud paneelil arutasid kinnisvaraeksperdid David Musu, Tõnu Toompark ja Matti Vansén, kuidas luua kuulikindlat kinnisvaraportfelli. Põhjusel, et kinnisvarahinnad on kriiside ajal kukkunud enamasti palju vähem kui näiteks aktsiaturud, peab Vansén seda praegustel aegadel sobivaks varaklassiks.

Sellegipoolest ei ole ekspertide sõnul kinnisvara riskivaba. Toompark näeb ohukohana seda, et palga ja üürihindade suhe on läinud viimastel aastatel oluliselt kehvemaks. Kui inimestele laenu enam nii kergelt ei anta, siis on oht kinnisvarahindade languseks, märkis Vansén.

Riskide hajutamiseks soovitati üksmeelselt ka geograafilist hajutamist. Samas ei ole Vanséni sõnul mõistlik hakata iseseisvalt kinnisvara soetama asukohtades, kus endal tutvused ja kogemused puuduvad. Selle asemel soovitati investeerida fondide või ühisrahastusplatvormide kaudu, kus kohalikud kinnisvaraeksperdid teevad ise otsuseid.

Eramajade soetamine ja välja üürimine on ekspertide ühisel hinnangul jätkuvalt keeruline, kuna üürihuviliste hulk on majade puhul lihtsalt liiga väike. Kuigi mitu aastat tagasi oleks Vansén öelnud, et ka kolmetoaliseid kortereid ära üldjuhul puutu, siis nüüd on need tema sõnul investeeringuna sama atraktiivsed nagu kahetoalised. Põhjusena tõi välja, et üha rohkem inimesi soovib kodus töötamiseks eraldi tuba.

Investeerimishuvilistele soovitab Toompark õppida aru saama, kuidas rahavoog täpsemalt töötab, kuna kinnisvaras on see väga tähtis kontsept. Vanséni sõnul tuleb see kasuks ka börsiinvesteeringute tegemisel.

InvesteerimisFestival 2022

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Kaheksas InvesteerimisFestival toimus 1.–3. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1500 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Taavet Hinrikus, Sten Tamkivi, Epp Kärsin, Marek Kiisa, Kristi Saare, Mattias Wallander jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinn, Mercedes-Benz Eesti, Valge Klaar, Funderbeam, Tallinna Vesi, Õhtuleht, Cobalt, Lightyear, Grünfin, Boat Service jpt.

Festivali korraldajad

InvesteerimisFestivali korraldasid Investeerimisklubi ja Investor Toomas. Kaasa aitasid ka: LHV, Redgate Capital, Funderbeam, Estateguru, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinn, Tallinna Vesi ja Watercom, Õhtuleht, Veho, Valge Klaar, Cobalt, Boat Service Estonia, Lightyear, Grünfin, Äripäeva Raamatuklubi, Marathon Studios jpt.

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond