Postitatud

Kuhu liiguvad investeerimismaailma trendid?

Paneel Kristjan Hänni & Romet Enok & Kristofer Vähi – Kuhu liiguvad investeerimismaailma trendid?

Kuhu liiguvad investeerimismaailma trendid?

Läinud suve 6.-8. juulil toimus väikeinvestorite suursündmus InvesteerimisFestival2018kus astusid üles 27 valdkonna eksperti üheskoos üle 340 investeerimishuvilisega.

LHV Invesrteerimislaval jagasid investorid ja ettevõtjad oma mõtteid, kogemusi sellest, mille nad on aastatega investeerimisteekonnal kogunud.

Panelistid:

Romet Enok on LHV aktiivselt juhitud pensionifondide kaasfondijuht olles rohkem seotud fondidega XS, S, M ja EV100.

Kristjan Hänni on Kawe Kapitali partner ning ta on tegelenud väärtpaberituru ja investeerimisega alates 1992 aastast. Ta tegeleb lisaks väikeaktsionäride õiguskaitse parandamisega Eestis.

Kristofer Vähi on endine aktsiaanalüütik, praegune SEB Marketsi juht, toorainederivatiivide ja tururiskide nõustaja ning kaupleja makroturgudel. Kristofer on Investeerimisklubi auliige.

Paneeli juhtis Mait Kraun

Mait Krauni küsimused panelistidele:

Millistest sektoritest & piirkondadest võiks järgneva 20 aasta jooksul oodata teie hinnangul korralikku kasvu?

Millel on keskmisest suurem perspektiiv?

Millised võiksid olla maailma erinevate regioonide jõuvahekorrad järgneva paarikümne aasta jooksul?

Kuidas mõjutab see Eestit ja siinset investorit? Kui suur võiks olla tehisintellekti, virtuaalreaalsuse ja masinõppe potentsiaal?

Kas oskate välja tuua, kes oleks nende trendide suurimad võitjad? (ettevõtted või sektorid vms). Kas suured tehnoloogiafirmad – nn FANG (Facebook, Amazon, Netflix, Google) – on oma aja juba ära elanud?

Millistest valdkondadest võiks tulla need uued ettevõtted, mis nõnda järsult kasvavad?

Eelmisel aastal läks väga hästi ka tervishoiu sektoril aktsiad tõusid keskmiselt enam kui 20 protsenti. Seda seostatakse peamiselt rahvastiku vananemisega, eriti mis puudutab aasiat. Kas see trend võiks jätkuda ja mida te sellest arvate? Kuidas investorid veel rahvastiku vananemisest kasu saavad lõigata?

Keskpangad on oma rahapoliitikat lõdvendamas ning erakordne periood maailma rahanduses on läbi saamas. Kuidas ja mis ulatuses võiks see USA ja Baltikumi turgu mõjutada? Milline on teie nägemus meie kohaliku Balti turu suhtes? Rohkem arengut ja institutsionaalset raha või jääme väikseks ääreala börsiks?

LINDISTUSES MAINITUD RESSURSID:

investeerimisklubi.ee/investeerimisfestivalInvesteerimisFestival2018

Salvestatud: Juuli 2018

Pane ennast kirja, et saada teavitusi uutest blogipostitustest:

Loading