Postitatud

Paavo Siimanniga Balti börsist ja investeerimisstrateegiatest

Vestleme Paavo Siimanniga Balti börsil toimuvast ning tema investeerimisstrateegiatest

 

Investeerimisklubi kolmanda saate külaliseks on Paavo Siimann, kellega vestleme Balti börsi turuolukorrast ja tema aktsiatesse investeerimise strateegiatest. Saame teada, mida peab saatekülaline oluliseks aktsiatesse investeerimisel, milline on tema Balti portfell ning millest lähtuvalt on ta just konkreetsed investeeringud valinud.

Paavo on finantsvaldkonna ekspert, olles hiljuti kaitsenud edukalt doktoritöö teemal “Efektiivsusmaatriksi kasutamine finantsaruannete analüüsimisel”. Lisaks jagab ta teadmisi ettevõtluse, finantsaruannete analüüsi ja finantsjuhtimise teemadel nii Taltech’s kui ka erinevate muude projektide raames.

Paavol on lisaks akadeemilisele taustale ka tugev praktiline kogemus, olles olnud valdkonnas kättpidi sees näiteks GlaxoSmithKline’i finantsanalüütikuna, AstraZeneca finantsjuhina SRÜ piirkonnas ja Circle K Eesti finantsdirektorina.

Alustasime Paavoga vestlust globaalsete kapitaliturgude ja Baltikumi aktsiaturu viimaste muutuste kaardistamisega ning arutasime, kuidas käituvad aktsiaturud pikemas trendis ning kas pikaajalise investorina on muretsemiseks põhjust.

Lisaks uurisime, millistest põhimõtetest lähtuvalt haldab Paavo enda portfelli ning kuidas on tema isiklike varade haldamine ajas muutunud. Mõned teemad, millest arutasime detailsemalt:
– milliseid on Paavo tänased Baltikumi investeeringud?
– millistest põhimõtetest ja teesides lähtuvalt otsustas ta paigutada just nendesse ettevõtetesse?

Investeerimisklubi meeskond hindab, et on olemas niivõrd suuremeelseid investoreid, nagu Paavo, kes jagavad ausalt ja siiralt oma kogemusi teiste investeerimishuvilistega. Lisaks Jaak Roosaarele on Paavo teine Investeerimisklubi planeeritava mastermind’i liige.

PS! Saates mainitud Paavo juhendatavate Taltech’i koolituste kohta on võimalik rohkem infot saada:

  1. Finantsaruannete analüüsi baaskursus
  2. Tabelarvutus
  3. Ettevõtte finantsjuhtimine

Investeerimisklubi 2.0 eestvedajad Marko ja Markus on mõlemad osalenud Paavo juhendatavates õppeainetes ning soovitavad neid väga!

Kel on huvi saada rohkem teada finantsanalüüsist ja rahanduse põhiprintsiipidest lihtsalt ning maalähedaselt, siis on see üks parimaid võimalusi. 🙂

Meeskond:

Marko Oolo, Markus Roogna, Ahti Kaskpeit

Leia meid:

Lisaks:

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Pane ennast kirja, et saada teavitusi uutest blogipostitustest:

Loading