Postitatud

Advokaadist peaministriks – Kaja Kallas

Kaja Kallas festivalil: edulooks võib pidada minu poliitikaeelset advokaadiametit

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2021 toimunud Eesti peaministri Kaja Kallase esinemine teemal Advokaadist peaministriks.

Investeerimisfestivali Eduloolaval rääkis Kaja Kallas oma teekonnast advokaadist peaministriks. Kallas alustas esinemist sõnadega: „Selle asemel et tähistada Jüri Ratase sünnipäeva, tulin ma investeerimisfestivalile oma lugu rääkima.“ Ta lisas, et eduloo lava ei pruugi olla just õigem koht, kus oma lugu rääkida, siiski peab Kallas oma seniseks suurimaks edulooks advokaadi ametiaega.

„Olen pidanud ennast rahulikumaks või vähem ambitsioonikamaks, kui ma tegelikult olen,“ rääkis Kallas. Siiski meenutas ta, et lasteaias tahtis ta saada hoiukassade peavalitsuse juhatajaks, kui teised tahtsid saada müüjateks või arstideks.

Kaja Kallas on Eesti Vabariigi peaminister, Reformierakonna esinaine ja endine Euroopa Parlamendi saadik. Brüsselis tegeles ta peamiselt Euroopa ühtse digitaalse turu ja energeetikapoliitikatega, rõhudes neis valdkondades innovatsioonile ning arenguvõimalustele. Kaja on õppinud EBS’is ja lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Enne poliitikasse astumist töötaski ta advokaadina, spetsialiseerudes Eesti ja Euroopa konkurentsiõigusele.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastist või videost. 

Järgneb Äripäeva lugu toimunud esinemisest, mille on kirja pannud Jaan Martin Raik. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 2. juulil, 2021.

Elukogemus tuli varakult

Juurat läks Kallas õppima seetõttu, et seal ei olnud vaja matemaatika eksamit, kuigi ta ise selle eriala kohta suurt ei teadnud ja nõustajaid samuti tol ajal ei olnud, kes oskaks soovitada. „Esimesel kursusel tekkis mul paanika, et nii palju inimesi õpib juurat ehk pärast kooli lõppu läheb tihedaks rebimiseks tööturul,“ meenutas Kallas. Ta lisas, et seetõttu otsustas ta seda ennetada ning läks pärast esimest kursust tööle. Selle sammuga oli ta väga rahul, kuna sai meeletu kooli ja elukogemuse juba väga noorelt.

„Kui ma olin 27, sain advokaadibüroos partneriks ja olin ka esimene naine, kes selle positsiooni sai,“ rääkis Kallas. Esimene tõrvatilk oli tema jaoks see, et kõrgema eesmärgi eest sai ta vähem osalust. „Mulle tundus, et see on veidi ebaõiglane ning otsustasin ära tulla, kuna naiselik raha on kehvema koefitsiendiga,“ sõnas Kallas. Ta lisas, et sealt sai ta ka esimese õppetunni, kuna ei otsinud teiste partnerite ja kolleegide hulgast liitlasi, kes teda toetaks.

Advokaaditöö ei pakkunud enam pinget

Poliitikasse jõudis Kallas 32aastaselt, kui oli teise advokaadibüroo partneriks saanud, aga ta tuli ka sealt ära, sest seal ei pakkunud miski enam pinget ja ta vajas uusi väljakutseid. Seda pidas Kallas kindlasti edulooks. Seejärel läks ta poliitikasse ning selle osas ta ei ole enam nii kindel, aga tõi välja, et „elame-näeme.“

Kaja Kallas ütles, et ta sai poliitikas suure ehmatuse, et seal rünnatakse isiklikult – erasektoris ei sõida keegi kohe sisse. Kallas lisas, et pärast on see ainult hullemaks läinud. „Suur erinevus poliitiku ja advokaadi vahel on see, et advokaat ei pea rääkima, kui hea ta on, aga kui poliitik ei räägi, siis see pasun jääb puhumata,“ rääkis Kallas.

Investeerimise poolelt tõi Kallas välja, et praegu ta seda enam ei tee, kuid varem advokaadiameti ajal ta proovis ka investeerimises kätt ning teenis korraliku algkapitali. Siiski jättis ta investeerimise pooleli, kuna leidis, et on liiga nõrganärviline ja suuremaid aktsialiikumisi ei talu. Samas tegeleb sellega tema abikaasa, keda teema huvitab rohkem, ning Kallas lisas, et kuna tegemist on ühisvaraga, siis las ta tegeleb.

InvesteerimisFestival 2021

  • Tänavu seitsmendat korda toimunud InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Toimus 2.–4. juulil Harjumaal Padisel.
  • Tõi kokku enam kui 1000 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Timo Rein, Vishen Lakhiani, Peep Vain, Ornella Jõgi, Andres Viisemann, Kaja Kallas, Urmas Sõõrumaa jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinna börs, Mercedes-Benz Eesti, Funderbeam, Tavid, Tallinna Vesi, Õhtuleht jpt.

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond