Postitatud

Kuidas viie aastaga aktsionäride vara 13kordistada – Otto Pukk

Kuidas viie aastaga aktsionäride vara 13kordistada

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2022 toimunud Otto Pukki esinemine teemal “Kuidas viie aasta aktsionäride vara 13kordistada”.

Otto Richard Pukk on Eesti juurtega rahvusvahelise ettevõtte Incap Corporationi president ja tegevjuht 2018. aastast. Ta on saanud 2020. aastal Pärnu juhtimiskonverentsil Eesti parima juhi tiitli.

Selleks, et ettevõte raketina investorite raha mitmekordistaks, tuleb Otto Richard Puki sõnul usaldada oma töötajaid vigu tegema. Ta usub, et otsustusvabadus motiveerib inimesi rohkem pingutama.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastis või videos.

Järgneb Äripäeva artikkel toimunud esinemisest. Artikli autor on Jana Saarkoppel. Artikkel ilmus Äripäevas 1. juulil 2022.

Otto Pukk: kasvuraketiks saamiseks usalda oma töötajaid vigu tegema

Ettevõtte kasvuraketina kosmosesse sööstmine tundub kõrvaltvaatajale sageli paljuski õnne ja heade juhuste kokkulangemisena. Tegelikult on määrav roll protsessis tehtavatel valikutel ning osaliste panusel, rääkis InvesteerimisFestivali avaettekandes Incap Corporationi president ja tegevjuht Otto Richard Pukk.

Kasvuraketiks saamiseks peab Puki sõnul ettevõtte töötajatel tekkima tunne, et see on ka nende äri. Selleks on vaja tema hinnangul täita kolme kriteeriumit.

Esiteks tuleb rakendada detsentraliseeritud juhtimismudelit, kus inimestele antakse võimalus võtta vastutus. Puki hinnangul ei tule vastutuse võtmine inimestele loomulikult. Seega peab juht olema toetaja, mentor ja vahekohtunik ka siis, kui töötajad saavad ise otsustada. Puki sõnul peab juht olema kättesaadav, kuid andma oma meeskonnale ka ruumi ja aega.

Teiseks tuleb Puki sõnul luua keskkond, kus töötajad julgevad teha vigu. “Vigu teeme kogu aeg, perfektset maailma pole olemas,” sõnas Pukk resoluutselt. Oluline on tema hinnangul see, kuidas nende vigadega edasi tegeletakse ja kui palju neist õpitakse.

Kolmandaks kasvuraketi eelduseks on see, et kogu tegevus on tulemustele orienteeritud. Mõõdikud töö tulemuste jälgimiseks tuleb Puki sõnul seada koos oma töötajatega. Samal ajal peab juht tagama, et kõik vajalikud ressursid soovitud tulemuste saavutamiseks oleksid olemas.

„Incapiga rahvusvahelisel maastikul elektroonikatootmisteenust pakkudes oleme selgelt tundnud, kuidas on sõita sellise raketiga ülehelikiirusel – sealjuures ühelt poolt kütust juurde visates ja teisalt kõvasti kinni hoides, et mitte maha lennata,“ kirjutas Otto Richard Pukk vahetult ennem Ukraina sõja algust Äripäeva veebis.

Eelmise aasta viimane kvartal oli Incapi jaoks rekordiline – ettevõtte tulud ulatusid kõigi aegade kõrgeimale tasemele ehk 51,4 miljoni euroni. Kogu aasta käive ulatus 169,8 miljoni euroni, mis oli 59% rohkem kui aasta varem. Ka viimane poolaasta tõotab Puki sõnul tulla ettevõttele väga tulemuslik.

InvesteerimisFestival 2022

  • Tänavu kaheksandat korda toimunud InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Toimus 1.–3. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1500 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Taavet Hinrikus, Sten Tamkivi, Epp Kärsin, Marek Kiisa, Kristi Saare, Mattias Wallander jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinn, Mercedes-Benz Eesti, Valge Klaar, Funderbeam, Tallinna Vesi, Õhtuleht, Cobalt, Lightyear, Grünfin, Boat Service jpt.

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond