Postitatud

Miljonäriks kaks korda järjest – Katri Teller

Eduka investori seitse põhimõtet, mida järgides sai ta teist korda miljonäriks

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2022 toimunud Katri Telleri esinemine teemal “Miljonäriks kaks korda järjest”.

Aasta investor 2023, saatejuht ja podcasti „Blondcast“ eestvedaja Katri Teller avaldas seitse põhimõtet, mida ta igapäevaselt oma elus rakendab ning mida järgides on ta saanud kinnisvarasse investeerides lühikese ajaga juba teist korda miljonäriks.

2022. aasta veebruaris ulatus Telleri varade väärtus eurodes seitsmekohalise numbrini. Tema portfellis on kümme korterit, kolm krunti ning veidi aktsiaid. Seda vaatamata sellele, et pärast esimese investeeringuga kiirelt miljonäriks saamist, kaotas Teller finantskriisis kõik.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastis ja videos.

Järgneb Äripäeva artikkel toimunud esinemisest. Artikli autor on Jaan Martin Raik. Artikkel ilmus Äripäevas 1. juulil 2022.

InvesteerimisFestivalil rääkis Teller oma põhimõtetest ja tugevustest, tänu millele tal miljoniportfell taastada õnnestus.

Muuhulgas rääkis Teller, et ellu tuleb suhtuda huumoriga ning seda ka investeerimisel. „Kui vaadata, mis teevad praegu börsid, siis ei saagi seda muud moodi võtta,“ sõnas investor. Ta lisas, et tänu sellele ei ole tal täna üldse hirmu või halba tunnet, kuna ta teab, et mis iganes juhtub, siis see läheb lõpuks üle.

Samas rõhutas ta, et keerulised ajad annavad väga palju võimalusi, kuna rikkust jagatakse tavaliselt just sel ajal ümber.

Oma tugevustest rääkides tõi Teller välja, et ta on maast madalast emalt kaasa saanud ellusuhtumise leida alati probleemidele lahendus ning see on teda väga palju aidanud. Tellerit aitab ka see, kui ta keerab endale ebamugavad tegevused mänguliseks. „Elu tervikuna tuleb võtta mänguna – nagu Tetris, kus pead kokku sobitama erinevaid klotsikesi, et eesmärk saavutada,“ rääkis ta.

Väga oluliseks põhimõtteks peab Teller ka järjepidevust, kuid selle järgimine on tema jaoks keeruline. Kõige enam on aga Telleril elus abi olnud intuitsiooni järgimisest, kuna just tänu sellele on ta teinud kõik oma kõige paremad otsused. „Pean tundma, et asi on õige ja ei tohi rapsida,“ arutles investor.

Teller tõi ka välja, et edu saavutamiseks on oluline töö tegemine, kuna ainult säästes rikkaks ei saa. Ta lisas, et teda inspireeris väga eelmisel aastal InvesteerimisFestivalil oma eduloost rääkinud Kristjan Liivamägi, kes töötas mitmel kohal korraga, et finantsvabaduseni jõuda. „Selleks, et me saaksime teha seda, mida tahame, peame tegema mingi aja seda, mida peame tegema,“ leidis Teller.

Lisaks on Telleri sõnul oluline ka jälgida, millised inimesed on su ümber. Ta tõi välja, et see ei tähenda, et tuleb end ümbritsema ainult rikaste ja finantsvabade inimestega. Pigem peaksid inimeste maailmavaated olema sarnased. Seejuures ei tohiks tema sõnul kinni jääda vanadesse koolikaaslastesse, kellega ei pruugi maailmapildid enam ühtida. „Me ei suuda rakendada täit potentsiaali kui oleme vales keskkonnas,“ sõnas Teller.

Investeerimine peaks käima koos normaalse eluga ning kui mõni asi ei lase magada või tekitab stressi, siis see on igal juhul liiga kallis. „Olen päriselt vaba ja võiksin teha rohkem tööd, aga minu jaoks on oluline liikuda edasi tasakaalukalt,“ rääkis Teller.

Ta lisas, et me kõik tahame saada rahaliselt vabaks, aga seda tuleks võtta mõistusega ning ei tohiks kaotada silmist kõike muud elus, mis on meie jaoks oluline. Alates sügisest plaanib Teller hakata nautima finantsvabadust ning ei plaani omale võtta mitte ühtegi kohustust.

InvesteerimisFestival 2022

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Kaheksas InvesteerimisFestival toimus 1.–3. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1500 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Taavet Hinrikus, Sten Tamkivi, Epp Kärsin, Marek Kiisa, Kristi Saare, Mattias Wallander jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinn, Mercedes-Benz Eesti, Valge Klaar, Funderbeam, Tallinna Vesi, Õhtuleht, Cobalt, Lightyear, Grünfin, Boat Service jpt.

Festivali korraldajad

InvesteerimisFestivali korraldasid Investeerimisklubi ja Investor Toomas. Kaasa aitasid ka: LHV, Redgate Capital, Funderbeam, Estateguru, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinn, Tallinna Vesi ja Watercom, Õhtuleht, Veho, Valge Klaar, Cobalt, Boat Service Estonia, Lightyear, Grünfin, Äripäeva Raamatuklubi, Marathon Studios jpt.

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond