Postitatud

Aus tõde investeerimisest – Lauri Meidla

Lauri Meidla

Aus tõde investeerimisest

Sel korral kuuleme läinud suve suursündmusel InvesteerimisFestival 2019 toimunud esinemist Redgate Capital EdulooLaval. Huvitavaid mõtteid, kogemusi ning filosoofiaid jagas meiega Äripäeva Investorite Topi kuuluv investor ja ettevõtja Lauri Meidla!

InvesteerimisFestival toimus mullu juulis viiendat korda, millest võttis kolme päeva jooksul osa üle 680 osaleja, sh ligi 37 esinejat.

Varasid ei mitmekordistata börsil, vaid ettevõtluses

Just nii arvas Investeerimisfestivalil investorite TOPi kuuluv Lauri Meidla, märkides, et see on ka põhjus, miks Äripäeva investor Toomas varsti näiteks Jaak Roosaarele, Madis Müürile või Rahakratile alla jääb.

„Varade mitmekordistamisel tuleb eristada investeerimispoolt ja ettevõtluse poolt,“ rääkis Meidla. „Mulle meeldib küll investor Toomase lähenemine, kuid tal puudub ettevõtluspool – seepärast, kui ma peaks ennustama, kelle portfell tulevikus rohkem toodab, siis on need tänu ettevõtluspoolele just Roosaare, Müür või Rahakratt,“ vastas ta publiku seast tulnud investori küsimusele, et kes neljast on edukaim.

Sellest saab kuulda ja vaadata lähemalt videost ja podcastis.

Järgneb Äripäeva lugu Lauri Meidla esinemisest, mille on kirja pannud Indrek Mäe. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 12. juulil, 2019.

Rikkaks saadakse mujal

Meidla on veendunud, et börs on vaid koht varade akumuleerimiseks ja riskide hajutamiseks. „Investorite TOPis on ikka suuremas osas ettevõtjad ja pärijad,“ märkis ta. „Nad kõik on teeninud kusagilt mujalt ja ostnud siis LHV või Tallinna Sadama aktsiaid,“ oli Meidla veendunud.

Ka Meidla enda varadest on täna 80-85 protsenti turgudest väljaspool. „Mul on erinevad partnerlusdiilid,“ tõi ta näite.

Börsil kuulub Meidla näiteks LHV aktsionäride hulka. „Mingi hetk muutub piir investeerimise ja ettevõtluse vahel häguseks,“ viitas ta sellele, et mingist ajast on normaalsus tegeleda nii ettevõtluse kui ka investeerimisega. „Aga eks kümne- või sajakordistatakse ikka börsist väljaspool,“ jäi ta enesele kindlaks.

Võti harituses

Investeerimise juures peab Meidla väga oluliseks haritust. „Kui vaatan ajas tagasi, saan aru, kui piiratud on minu mõtlemine olnud,“ nentis ta. Meidla tõi näite, et 3-5 aastat tagasi ei saanud ta veel aru, milline on idufirmade kasvumudel, kuid on täna selle endale selgeks teinud. „Liiga kauge on veel krüptovarasid puudutav mudel,“ lisas ta.

Meidla rõhutas, et kogu aeg on oluline juurde õppida. „See tähendab ka seda, et ollakse valmis kolm aastat tagasi õpitust lahti laskma ning oma mõttemaailma uuendama.“

Enamik investeerimisotsuseid on tema sõnul mõjutatud aga ümbritsevast keskkonnast ja meediaväljast, kus inimene igapäevaselt eksisteerib. „On olemas jäljendamise teooria ehk kõik meie mõtted tulevad sellest, et soovime midagi järele teha.“

InvesteerimisFestival 2019

  • Toimus 12.–14. juulil Harjumaal Padisel
  • Tõi kokku ligi 700 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus
  • Esines ligi 40 oma ala tippu: Markus Villig, Ain Hanschmidt, Rain Lõhmus, Eda-Ines Etti, Alar Ojastu, Krista Teearu jpt
  • Toetajad ja partnerid: LHV, Admiral Markets, Crowdestate, EstateGuru, Redgate Capital, Nasdaq Tallinna börs, Argeld, Tavid, Tallinna Vesi, Belief Energy Water, Õhtuleht, Delovõje Vedomosti jpt
  • Investeerimisfestivali korraldavad Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Meeskond:

Investeerimisklubi, Investor Toomas

Lisaks:

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond