Postitatud

Edukas kannapööre karjääris – Kaidi Ruusalepp

Edukas kannapööre karjääris - Kaidi Ruusalepp

Edukas kannapööre karjääris

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2020 toimunud esinemine pealkirjaga “Edukas kannapööre karjääris”. Redgate Capital EdulooLaval rääkis oma kogemuslugu investeerimisplatvormi Funderbeam asutaja ja juht Kaidi Ruusalepp.

Funderbeam on investeerimisplatvorm, mis pakub võimalust investeerida üleilmsetesse kasvuettevõtetesse ja investeeringutega järelturul kaubelda.

Kaidi on töötanud Tallinna Börsi ja Eesti Väärtpaberikeskuse juhina ning oli üks Teenusmajanduse Koja loojatest. Eesti esimese IT-õiguse juristina aitas ta muuhulgas 2000. aastal välja töötada digiallkirja seaduse, mis võimaldab igal eestlasel allkirjastada dokumente digitaalselt.

2013. aastal asutas ta ettevõtte Funderbeam ja on sellest ajast pühendunud ettevõtlusele, sh tulevaste ettevõtjate mentorlusele. Kaidi elab ja töötab hetkel Singapuris, kust Funderbeam hakkab teenindama Aasia turgu ja kauplemist.

Kaidi on kolm aastat järjest valitud Euroopa 50 mõjukaima naissoost startup-ettevõtja hulka, 2018 nimetati ta Londonis Technology Playmaker Awards konkursil aasta ettevõtjaks ning ITL on teda tunnustatud Eesti Aasta Inimese tiitliga.

Kaidi edulugu saad kuulda ja vaadata lähemalt podcastis või videos.

Järgneb Äripäeva lugu toimunud arutelust, mille on kirja pannud Priit Pokk. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 3. juulil, 2020.

Lugu, kuidas lapsega kärutamine viis rahvusvahelise idufirma sünnini

Hilisteismelistele mõeldud mängust sündinud idufirmade börsil Funderbeamil on kõik oluline ära tehtud, nüüd tuleb kasvama hakata, rääkis ettevõtte juht Kaidi Ruusalepp reedel alanud InvesteerimisFestivalil.

2012. aastal istus varem Tallinna börsi juhtinud Ruusalepp teise lapsega kodus ning mida muud kärutamise kõrvale teha kui mõelda. Mõelda seda, mis edasi saab. Börsil jätkamine polnud tema sõnul variant, kuna kui suures organisatsioonis enam miski ei üllata, siis on aeg lahkuda.

Seega oli tal kolm valikut: kas minna järgmisesse suurde korporatsiooni, minna välismaale või teha midagi ise. Liisk langes viimase peale. „Loom tuleb välja lasta. Kas hakkab hüppama, seda näitab aeg,“ rääkis Ruusalepp.

Ideid oli palju, kuid Funderbeam sai hoo sisse inimeste rumalusest, mida ta oli kogenud töö käigus. Täpsemalt siis jäi talle silma, et kui uskumatult palju vigu tegid väikeinvestorid: piltlikult öeldes ostetakse tipus ning müüakse põhjas ning ei saada päris täpselt aru seal toimuvast. Lahendus sellele oli lihtne: tuleb teha hilisteismelistele mäng, mis õpetab põhimõtted selgeks. Võtta appi idufirmad, kellesse hüpoteetiliselt investeerida, kuid mis selgus, et elu on palju tõelisem kui mäng ning ideest sündiski kasvuettevõtete börs. Ehk oma (seni) noorimat last kärutades sündis kolmas ning kõige noorem laps: Funderbeam.

Nüüdseks on Ruusalepa sõnul kõige ropum töö tehtud ja tuleb liikuda mahtude juurde: platvorm on püsti, tehnoloogia paigas, litsentsid paigas. „See väga mõistlik mõte pole uut börsi ehitama hakata, aga siin me oleme.“ Eelis teiste ees on tema sõnul see, et on kombineeritud kolm elementi: andmed, investeerimine ja kauplemine.

Ruusalepp teoretiseeris, kas ta elu oleks rikkam kui oleks hakanud oma ettevõtte rajamise asemel panustanud vaba raha väärtpaberitesse. „Finantsiliselt ma ei oska öelda, kuna ma ei tea, mida oleks teinud investorina. Ettevõtluskontekstil tuleb juurde paar dimensiooni, mida mitte kunagi investorina ei saa: esiteks tohutu rahvusvaheline võrgustik.“ Nii näiteks ei jõudnud ta börsijuhina kordagi New Yorki Times Square’ile Nasdaqi juurde, kuid Funderbeami juhina on põhjust olnud korduvalt seda teha ning oma töös puutub kokku tippbörsidega üle maailma. „Selline võrgustik ja diskussioonid, mida ekraani taga istudes ilmselt ei saa.“ Kui varem oli Funderbeami kese Singapuris, siis nüüdseks on Ruusalepp naasnud värskelt Eestisse.

Investorite-ettevõtjate vaates meeldib Ruusalepa sõnul mõnel olla piltlikult öeldes vanaema-vanaisa rollis, kus beebi tuuakse paar-kolm korda kuus nende juurde ning nautida sedasi võlusid, teistel käed küljes ema-isa rollis, kus tuleb muu hulgas nina ja peput pühkida, mis on vaevarikas. „Samas see on nii ehe.“

InvesteerimisFestival 2020

  • Toimus 3–5. juulil Harjumaal Padisel
  • Tõi kokku ligi 1000 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Joakim Helenius, Rain Rannu, Kaidi Ruusalepp, Alar Tamming jpt
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Funderbeam, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinna börs, Tavid, Rahandusministeerium, Õhtuleht jpt

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Tehniline teostus

Marathon Studios

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond