Postitatud

Kuidas aitab sport töös ja investeerimises edu saavutada? – Roman Fosti

Kuidas aitab sport töös ja investeerimises edu saavutada?

Sel korral kuuleme läinud suursündmusel InvesteerimisFestival 2019 toimunud esinemist Redgate Capital EdulooLaval. Võimsaid kogemuslugusid ja praktilisi õppetunde andis meile oma kogemusele tuginedes edasi Eesti parim pikamaajooksja Roman Fosti!

InvesteerimisFestival toimus mullu juulis viiendat korda, millest võttis kolme päeva jooksul osa üle 680 osaleja, sh ligi 37 esinejat.

Eesti parim pikamaajooksja Roman Fosti nakatus börsipisikuga juba aastaid tagasi ning investeerimisse suhtub ta nagu maratoni jooksmisse – mõtleb enne kõik võimalikult hästi läbi.

Fosti tõdeb, et pole küll eriti aktiivne investor, kuid hoiab aktsiaturgudel ja majandusuudistel silma peal. Audiitorina töötav sportlane on karjääri jooksul andnud ka investeerimisnõu. Enda portfelli on ta kokku pannud nii, et see tekitaks võimalikult vähe stressi. Algajale investorile soovitab ta järjepidevust ning mitte loota, et kohe tuleb suur edu.

Sellest saab kuulda ja vaadata lähemalt videost ja podcastis.

Järgneb Äripäeva lugu Roman Fostiga, mille on kirja pannud Rainer Saad. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas aastal, 2015.

Kuidas nakatusite börsipisikuga?

Olen huvitunud börsist 2007. aastast, kui alustasin õpinguid TTÜ magistrantuuris ärirahanduse ja arvestuse erialal. Samal ajal töötasin mõne aja ka SEB-s investeerimisnõustajana.

Millised on teie investeerimispõhimõtted? Kas investeerimine on teie jaoks nagu maratonijooks ehk mõtlete pikaajaliselt ette või teete pigem lühikesi tehinguid?

Ma ei tee kiireid otsuseid, mõtlen läbi nõrkused ja tugevused ning ohud ja võimalused, seejärel otsustan. Kuna mu aeg läheb audiitoritööle ning spordile, siis minu investeeringud on pikaajalise vaatega, et mitte endale pingeid seada. Tähtis on, et ettevõte oleks jätkusuutlik pikemas perspektiivis, selleks peaks olema hea strateegia läbiviimiseks oma visioon.

InvesteerimisFestival 2019

  • Toimus 12.–14. juulil Harjumaal Padisel
  • Tõi kokku ligi 700 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus
  • Esines ligi 40 oma ala tippu: Markus Villig, Ain Hanschmidt, Rain Lõhmus, Eda-Ines Etti, Alar Ojastu, Krista Teearu jpt
  • Toetajad ja partnerid: LHV, Admiral Markets, Crowdestate, EstateGuru, Redgate Capital, Nasdaq Tallinna börs, Argeld, Tavid, Tallinna Vesi, Belief Energy Water, Õhtuleht, Delovõje Vedomosti jpt
  • Investeerimisfestivali korraldavad Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Meeskond:

Investeerimisklubi, Investor Toomas

Lisaks:

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond