Postitatud

Maailmarändurina finantsvabaks – Ornella Jõgi

Investori kogemus: tänu koroonale tuli finantsvabadus kiiremini kätte

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2021 toimunud Ornella Jõgi esinemine teemal “Elust enesest: maailmarändurina finantsvabaks”.

Maailma lukku pannud koroonapandeemia aitas investoril ja blogijal Ornella Jõgil veelgi enam investeerimisele keskenduda ja finantsvabaduseni kiiremini jõuda, rääkis ta InvesteerimisFestivali laval.

Ornella on seiklushimuline reisiblogijast investor, kelle kolm peamist kirge on reisimine, keskkonnasäästlik eluviis ning finantsvabadus. Oma blogis Hammocks in the Wind jagab ta häid nõuandeid sellest, kuidas reisida ja elada viisil, mis säästaks nii loodust kui ka raha. Ornella eesmärk on teenida igas kuus tuhat dollarit passiivset tulu, et finantseerida oma lõputuid rännakuid. Ornella jagab blogis igakuiselt oma investeerimisteekonda ning näitab selgelt ja praktiliselt, kuidas sellise eesmärgini jõuda.

Jõgi seni parim investeering on olnud Tesla aktsiate ost, mis on hetkel toonud talle 13kordse tootluse. Selle jaoks on ta pidanud kuulama kriitikat nii enda kui ka Tesla aktsia kohta.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastis või videos. 

Järgneb Äripäeva lugu toimunud esinemisest, mille on kirja pannud Kaspar Allik. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 3. juulil, 2021.

Koroona tõi kasvu

Koroona-aeg on Jõgile olnud mitmes mõttes murranguline. Lukus maailm on tähendanud, et reisida ei saa ning seetõttu on ka rohkem raha investeerimiseks üle jäänud. See on kiirendanud oluliselt ka tema portfelli kasvu.

Finantsvabaduseni jõudmiseks läks Jõgil enda sõnul seitse aastat aega, kuid tänu koroonakriisile saavutas ta eesmärgini kiiremini. Stabiilsematest aktsiatest ning Mintose ühisrahastusplatvormilt võttis ta turulanguses raha vähemaks ning suunas selle lüüasaanud kasvuaktsiatesse.

Mitmekesised eeskujud

Enda eeskujudeks nimetas Jõgi USA üle-eelmist presidenti Barack Obamat, endist näitlejat ja nüüdset poliitikut Arnold Schwarzeneggerit ja Tesla juhti Elon Muski. Nende silme ees hoidmine aitab tal enda sõnul sihil püsida. Katsumusi on pandeemia-aeg aga ette visanud küll.

Peamiselt investeerib Jõgi keskkonnahoiu ja elektriautode valdkonna ettevõtetesse. Samuti panustab ta nii-öelda turgu häirivasse innovatsiooni (disruptive innovation), mille eesmärk on muuta kallid või keerukad tooted või teenused taskukohaseks ja kättesaadavaks laiemale elanikkonnale.

Metsa vahel investeerimisfestivalil meenutas ta ka välismaalaste jahmatust. “Iga kord, kui ma ütlen välismaalastele, et ma lähen investeerimisfestivalile esinema, siis neil viskab errori ette. Nad on kindlad, et see toimub pimedas konverentsisaalis, kus räägitakse protsentidest ja arutletakse graafikute üle,” naljatas investor enda ettekande alguses. Ta lisas, et ei usuta isegi seda, et investorid saavad telkides ööbida.

InvesteerimisFestival 2021

  • Tänavu seitsmendat korda toimunud InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Toimus 2.–4. juulil Harjumaal Padisel.
  • Tõi kokku enam kui 1000 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Timo Rein, Vishen Lakhiani, Peep Vain, Ornella Jõgi, Andres Viisemann, Kaja Kallas, Urmas Sõõrumaa jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinna börs, Mercedes-Benz Eesti, Funderbeam, Tavid, Tallinna Vesi, Õhtuleht jpt.

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond