Postitatud

Viie aastaga portfell nullist miljoni euroni – Mihkel Kukk

Viie aastaga portfell nullist miljoni euroni

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2022 toimunud Mihkel Kuke esinemine teemal “Viie aastaga portfell nullist miljoni euroni”.

Küberturbe ekspert Mihkel Kukk kasvatas oma investeerimisportfelli kiire spurdiga – kahekordistas igal aastal palka, võttis järjest kodulaene ja ostis kokku kortereid. InvesteerimisFestivali ajaks oli tema portfelli turuväärtus 1,5 miljonit eurot ja igakuiselt laekub üürilistelt 15 000 eurot.

Ajal, mil kogu investeerimismaailma kimbutab aktsiaturgude langus, on Mihkel Kuke portfell aasta algusega võrreldes kasvanud 40 protsenti ja selle koguväärtus on praegu 1,5 miljonit eurot. Samal ajal on tal õnnestunud kasvatada palka 35 protsenti ja netovara 20 protsenti.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt juba podcastis ja videos.

Järgneb Äripäeva artikkel toimunud esinemisest. Artikli autor on Anu Lill. Artikkel ilmus Äripäevas 1. juulil 2022.

Kinnisvarainvestor tekitas endale 5 aastaga 15 000eurose üüritulu

Mihkel Kukk rääkis InvesteerimisFestivalil, et tema varadest moodustab 85% kinnisvara. Kinnisvara kasuks räägib Kuke hinnangul asjaolu, et võrreldes aktsiatega on kinnisvarasse investeerimisel investoril veidi rohkem kontrolli toimuva üle. Samuti saab kinnisvaraportfelli laenu abil kiiremini kasvatada.

Kui tulevad aga halvad ajad, on Kuke hinnangul võimendusega kinnisvara ostnud investoril põli muretum. Pank ei tee “margin calli” – ei ütle, et tagatise väärtuse vähenemise tõttu tuleb investoril raha juurde panna. Seetõttu on ta julgenud kinnisvara ostmisel võtta lisatagatiste toel laenu ka 100 protsendi ulatuses kinnisvara hinnast.

Ülejäänud raha on Kukk pannud aktsiatesse, krüptosse ja muudesse varaklassidesse. Tema hinnangul on tootlus parem, kui erinevaid varaklasse kombineerida.

Esimesed eesmärgi said paika Jaak Roosaare abiga

Kukk rääkis, et teda innustas investeerimisega alustama see, kui ta nägi, kuidas inimesed oma ülejääva raha tavapäraselt restoranides laiaks löövad, selle eest omale uue auto ostavad või reisile lähevad. Teada häiris see ja et mitte sama rumalust teha, otsustas ta võlast vabanemise raamatu soovitusel ülejäävat raha hoopis investeerima hakata.

Kukk rääkis, et enne, kui ta päriselt raha mängu pani ja investeerima hakkas, luges ta mitmeid investeerimis- ja finantsteemalisi raamatuid. Lõplikku lükke investeerimisega alustamiseks andis talle Jaak Roosaare teos “Rikkaks saamise õpik”, mille abil kujundas ta endale viie aasta eesmärgid.

Praegu kuulab Kukk sadu erinevaid investeerimisalaseid podcaste. Ta usub, õppimine on nii töö kui ka investeerimise seisukohalt väga oluline. Teadmised aitavad Kuke sõnul aru saada, miks panna raha mingisse aktsiasse või muude varaklassi. “Näitena toon, et ma ei investeeri võlakirjadesse, aga ma ikkagi loen nende kohta, sest äkki mingil hetkel on seda teadmist vaja.”

Rekajuhina oleks teeninud kaks ja pool korda rohkem

Kukk rääkis, et kui ta investeerimisega alustas, siis öeldi talle, et kiiresti edukaks saamiseks tuleb hakata ettevõtjaks. “Aga mina olen introvert ja see mulle ei sobinud. Seega tahtsin palgatöötajana saavutada investeerimisedu,” rääkis Kukk.

Töökoha valimisel oli talle oluline leida positsioon, kus on võimalik palka maksimaalselt kasvatada. Ta tõi näiteks, et rekkajuhina oleks ta algajana teeninud kaks ja pool korda rohkem kui IT-valdkonnas. Rekajuhina poleks tal aga olnud suurt arenguvõimalust. “Aga IT valdkonnas on pidevalt võimalik areneda ja oma oskusi tõsta,” selgitas ta.
Samuti pidas Kukk töökoha valimisel oluliseks seda, et ta saaks reisida. “Rääkisin tööandjale, et tahan reisida ja siis saingi lähetusi ning tulid päevarahad ja mu sissetulek suurenes,” rääkis ta. Kukk rõhutas, et oluline on kastist välja mõelda ja leida rolle, mis meeldivad endale, kuid loovad väärtust ka tööandjale. “Siis on võimalik ise rohkem raha teenida,” rääkis ta.

Samas ei tasu Kuke sõnul ühte ettevõttesse kinni jääda ja mõistlik on otsida endale lisatööd. Siiski tasub tema sõnul arvestada, et näiteks Bolti kulleriks on küll lihtne hakata, kuid see võtab ka väga palju aega ära. Niiviisi kalkuleerides otsustaski Kukk end kõrgeima taseme IT-spetsialistiks arendada, kuna sel alal on võimalik ööpäevast välja pigistada maksimumsissetulek.

Kukk on kindel, et iga inimene suudaks oma sissetuleku aastaga kahekordistada. Küsimus on hoopis selles, mida inimene selle tõttu kaotab. Ta selgitas, et ebamugavat olukorda ei suuda enamus inimesi pikka aega kannatada – seega peab lisaraha teenimine olema piisavalt talutav. Samas ei aita lühiajaline töö investeerimiseesmärkide täitmisele väga palju kaasa.

Kukk tõi ka välja, et noorele inimesele ei peagi esimene töö kohe meeldima. “Meeldima hakkab töö siis, kui sa jõuad tippu. Et tippu jõuda, selleks on vaja järjekindlalt tööd teha,” õpetas ta.

Emotsioone tuleb tundma õppida

Käesoleval ajal aktsiaturud langevad ja paljudel investoritel on paanika. Kukk soovitas kasutada seda olukorda selleks, et oma emotsioone tundma õppida.

“Tegin 2018. aastal eksperimendi – ostsin krüptovara. See sõidab kiiresti üles-alla. Sain kohe teada, mis tunne on raha kaotada,” nentis ta. Nüüd on ta hinnakõikumistega harjunud. Kuke sõnul on talle aktsiate hindadest hoopis olulisem, et tema sissetulek kasvaks veel 30%.

InvesteerimisFestival 2022

  • InvesteerimisFestivali korraldab Investeerimisklubi koostöös Äripäeva loodud investor Toomasega.
  • Kaheksas InvesteerimisFestival toimus 1.–3. juulil Toosikannu Puhkekeskuses.
  • Tõi kokku enam kui 1500 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus.
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Taavet Hinrikus, Sten Tamkivi, Epp Kärsin, Marek Kiisa, Kristi Saare, Mattias Wallander jpt.
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinn, Mercedes-Benz Eesti, Valge Klaar, Funderbeam, Tallinna Vesi, Õhtuleht, Cobalt, Lightyear, Grünfin, Boat Service jpt.

Festivali korraldajad

InvesteerimisFestivali korraldasid Investeerimisklubi ja Investor Toomas. Kaasa aitasid ka: LHV, Redgate Capital, Funderbeam, Estateguru, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinn, Tallinna Vesi ja Watercom, Õhtuleht, Veho, Valge Klaar, Cobalt, Boat Service Estonia, Lightyear, Grünfin, Äripäeva Raamatuklubi, Marathon Studios jpt.

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond