Postitatud

Distsipliin võrdub vabadus – Ott Kiivikas

InvesteerimisFestival 2020

Distsipliin võrdub vabadus

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2020 toimunud esinemine pealkirjaga “Distsipliin võrdub vabadus”. Redgate Capital EdulooLaval rääkis oma kogemuslugu 18 aastat järjest Eesti parimaks kulturistiks nimetatud Ott Kiivikas.

Ott Kiivikas on noppinud lugematul arvul erinevaid auhindu ja tunnustusi. Nende seas näiteks EM-i esikoht ja MM-i 4. koht kulturismis kui ka kulturismivõistluse Mr. Olympia Amateur kuldmedal aastal 2016 ning Kultuurkapitali preemia samal aastal.

Lisaks sellele on ta edukas koolitaja, toitumisspetsialist ning pea 20 aasta pikkuse kogemusega edukas ettevõtja. Oti sõnul on maailmatasemel spordikarjääris omandatud kogemused olnud hindamatud ka ettevõtlusvaldkonnas. Just sel põhjusel õpetab ka teistele firmadele ja kollektiividele, kuidas edu mudelit tavaelus rakendada, kuidas püstitada eesmärke ja leida motivatsiooni.

Ott alustas investeerimist tänu tuntud investor Raivo Heinale, keda ta treenib. Kuid see pole veel kõik: tema poole pöördus ka üllatava ettepanekuga teine tuntud investor Jaak Roosaare ning pakkus talle eriti magusat diili.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt podcastis või videos.

Järgneb Äripäeva lugu toimunud arutelust, mille on kirja pannud Priit Pokk. Esimesena ilmus artikkel Äripäevas 4. juulil, 2020.

„Lugesin seda raamatut, lugesin terve perega. Sellel oli väga suur mõju, suur aplaus selle raamatu eest,“ lausus Kiivikas. Juhuslikult sattus Kiivikast festivalil soojendama just nimelt Roosaare. „Täiesti müstika!“

Kiivikas märkis, et Hein on hea näide sellest, kuidas kunagi pole liiga hilja millegagi alustada, kui on motivatsiooni. Tänaseks päevaks on Heinast saanud ta mentor ning nii sai ka alguse tema investeerimiskarjäär.

Investoritee võib saada aga väga eduka jätku, sest Kiivikase poole pöördus “Rikaks saamise õpiku” autor Roosaare, kes pakkus talle uhket diili: Kiivikas aitab Roosaarel vormi saada, tippinvestor panustab omalt poolt sellega, et Kiivikasest saaks miljonär.

Esimesed investeeringud tegi kulturist ühisrahastusse, kus panustas kinnisvarasse ning eraisikute laenudele. Kõrvalt kompas ka Tallinna börsi, mis algul tundus põnev, kuid mitte kauaks. „Siin nagu vesi seisab.“

Hasart tuli sisse ning panuseid on Kiivikas teinud nii pankrotiavalduse sisse andnud Hertzile kui kahe miljardi euro haihtumise skandaali sattunud Wirecardile. Hertzile tegi ta panuse jaanilaupäeval: hea sõber töötas Miamis jahtide peal ja soovitas, et ole hea, osta Hertzi. Nagu selgus, sattus ostuks soodne aeg. Aktsia tõusis kiiresti ja Kiivikas kasseeris sisse 70% kasumi. Kõike ta siiski kohe maha ei müünud. „Hein ütles, et võta võit välja,“ ütles tippkulturist.

Kukkuvate nugade peale panustamine siiski ka kõrvetas: teine panus läks 16 euro tasemelt Wirecardile.

„Wirecard, mina väga seda värki ei jaganud. Kui 100 pealt 16 peale läks tegin mõnusa investeeringu,“ jätkas Kiivikas. Läks mõni päev mööda ning mis vastu vaatas: aktsia hind oli kukkunud tühise pooleteist euro peale. Seega tekkis küsimus, mis teha, kas müüa? „Aga ei. Las ta seisab. Tegevjuht võeti kinni, vaatab, mis juhtub.“ Ja nii hakkas ralli pihta, paari päevaga tõusis aktsia rohkem kui 200%, 3,5 euro juurde. „Ohoh, mingi elavnemine hakkas, paneme veel ühe tonni sisse.“

Nagu selgus, oli see panus tulus, aktsia hind jätkas ülessörkimist. Nulli jõudis Kiivikas 5 euro peal, kuid lõpuks müüs aktsiad maha 7,3 euro juures. „Mahakantud rahast sain eduelamuse. Natukeseks ajaks võttis samas torkimise isu ära.“

Nüüd on tal ostunimekiri lai, kuid aasta investeerimisnormi on ta kuhjaga täis teinud. Kiivikas vaatab Lufthansat, vaatab reisifirmasid, vaatab Teslat. Lõppkokkuvõttes on esimene poolaasta investeerimismaailmas läinud hästi. „See mida torkinud ei ole, on 13% plussis. See, kus võimlen, hirmsalt pingutan, seal on 2% plussis. Kaotanud tänaseks pole, et selles mõttes kõik hästi.“

InvesteerimisFestival 2020

  • Toimus 3–5. juulil Harjumaal Padisel
  • Tõi kokku ligi 1000 investeerimishuvilist ja on sellega Eesti kõigi aegade suurim investeerimisüritus vabas õhus
  • Esines ligi 45 oma ala tippu: Joakim Helenius, Rain Rannu, Kaidi Ruusalepp, Alar Tamming jpt
  • InvesteerimisFestivali aitasid korraldada: LHV, EstateGuru, Funderbeam, Redgate Capital, Baltic Horizon, Nasdaq Tallinna börs, Tavid, Rahandusministeerium, Õhtuleht jpt

Festivali korraldajad

Investeerimisklubi ja Investor Toomas

Lisaks

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Telli teavitus uutest postitustest
Loading
Teadlike investorite kogukond